Logo MojaObčina.si
DANES
24°C
12°C
JUTRI
25°C
11°C
Oceni objavo

Občina Komenda uspešno pridobila še drugo gradbeno dovoljenje za Športni center Komenda

Po uspešni pridobitvi gradbenega dovoljenja za izgradnjo komunalne infrastrukture za Športni center Komenda je Občina Komenda uspela pridobiti tudi pravnomočno gradbeno dovoljenje za izgradnjo objektov v Športnem centru Komenda. Storjen je bil torej nov velik korak proti začetku gradnje izjemno pomembnega projekta, ki bo dodobra izboljšal pogoje tako za domača športna društva kot tudi za vse rekreativne športnike v občini Komenda.
 
Zaradi predvidene višine investicije bo skladno z zakonodajo za obe gradbeni dovoljenji izdelana še predinvesticijska zasnova (PIZ) in investicijski program (IP), za pridobivanje izvajalskih ponudb in potem še za samo gradnjo pa tudi projekt za izvedbo (PZI). Gradnja bo potekala v več fazah in želja župana Jurija Kerna je, da bi že v letošnjem letu začeli z urejanjem komunalne infrastrukture: ''Veseli me, da projekt poteka po načrtih in da smo brez večjih zapletov uspeli pridobiti obe gradbeni dovoljenji. Trenutno že pripravljamo projektno dokumentacijo za izgradnjo infrastrukture in verjamem, da bomo že v letu 2024 začeli z gradnjo le-te. Ta ni pomembna le z vidika celotnega Športnega centra, ampak bo omogočala tudi razbremenitev stoječega prometa v okolici vrtca in osnovne šole v Komendi. Posebno pozornost pri projektiranju bomo seveda namenili tudi protipoplavni varnosti objektov v okolici in primernemu odvodnjavanju. S pravnomočnostjo gradbenega dovoljenja za objekte pa smo dobili tudi zeleno luč za pripravo projektne dokumentacije tudi za ta del Športnega centra. Hkrati bomo začeli tudi z iskanjem finančnih virov za izgradnjo objektov. Želja občine Komenda je pridobiti čim več nepovratnih sredstev s strani evropskih institucij, institucij v Republiki Sloveniji in ostalih subjektov, ki omogočajo sofinanciranje tovrstnih objektov. Izgradnja tako zahtevnih objektov z javnimi sredstvi prinaša s seboj ogromno birokracije in zahteva veliko napora celotne občinske uprave, da pride od ideje do končne izvedbe. Moja velika želja je, da nam uspe že v tem mandatu začeti tudi s prvo fazo gradnje športnih objektov.''

Oglejte si tudi