Logo MojaObčina.si

Kobarid

DANES
13°C
-0°C
JUTRI
12°C
3°C
3327

Svetovni dan turizma - 27. september

27. september – svetovni dan turizma: Trajnostni turizem kot sredstvo za razvoj
Svetovni dan turizma se praznuje 27. septembra vsako leto od leta 1980. Pobudo za to je dala Svetovna turistična organizacija, ki letos opozarja na pomen trajnostnega turizma kot sredstva za razvoj. Turizma v Sloveniji ne smemo zanemariti saj se že od osamosvojitve izkazuje kot pomembna in perspektivna gospodarska dejavnost.

Na Svetovni dan turizma bo v Tolminskih koritih, najnižji vstopni točki v TNP, potekal dan odprtih vrat. Obiskovalcem bo na voljo brezplačno vodenje skozi korita ob 9.30, ob 11.30 in ob 15.uri

Ob 19. uri bo v Zeleni hiši – TIC Kobarid potekal večer Triglavskega narodnega parka in skupnosti Julijske Alpe na temo Pohodništvo v biosfernem območju Julijske Alpe: predstavitev pohodniške poti Julijske Alpe (JA Trail), gorskega vodništva in turističnega obiska z vidika pohodništva

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!