Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Javno povabilo k partnerstvu pri projektu ......


TURIZEM

| |
12.01.2015      11:00
A A

Javno povabilo k partnerstvu pri projektu Slovenija na EXPO Milano 2015Deli:

S strani Spirita smo dobili dodatna pojasnila glede predstavitve na svetovni razstavi  EXPO 2015, na kateri se bo predstavila tudi naša regija (RDO Smaragdna pot kot destinacijska organizacija).

Koncept predstavitvenih vsebin so razdelili na nekomercialni in komercialni del. Turistična predstavitev regij bo spadala pod nekomercialne vsebine, gospodarstvo pod komercialne.

 

TURIZEM:

Gre za predstavitev regije prek vsebin naravne in kulturne dediščine ter drugih znamenitosti, ki so v svojem delovanju financirane iz javnih sredstev. V sklopu 14 dni v drugi polovici maja 2015 lahko brezplačno koristimo vseh pet predstavitvenih možnosti (glavni oder z velikim monitorjem (na voljo tudi priročni kuhalnik in hladilnik za kakšen kuharski show), razstavni pult v 5. delu paviljona z monitorjem, čakalna pot pred paviljonom – 2 monitorja, izhodna (nepokrita) pot iz paviljona ter 2 sejni sobi v VIP prostorih). VIP prostore lahko recimo uporabljamo za sprejemanje in pogostitev partnerjev.

Kako se bo tu predstavila RDO Smaragdna pot se še dogovarjamo. Na zadnjem sestanku smo dorekli smernice, sedaj pa naj bi se pridobili ponudbe treh zunanjih agencij, ki bi predstavile kreativne in cenovno sprejemljive rešitve za enoten koncept predstavitve naše regije.

 

GOSPODARSTVO:

Gospodarstvo lahko sodeluje na omenjeni razstavi prek javnega povabila, ki je objavljen na spletnih straneh SPIRIT: http://www.spiritslovenia.si/razpisi/2014-12-10-Javno-povabilo-k-partnerstvu-pri-projektu-Slovenija-na-EXPO-Milano-2015

Ločeno sta na spletnih straneh objavljeni tudi javni povabili za upravljavca ulične prehrane (street food) in upravljavca trgovine s slovenskimi izdelki.

http://www.spiritslovenia.si/razpisi/2014-12-03-Javno-povabilo-k-oddaji-ponudbe-za-upravljavca-Pozitivne-ulicne-prehrane-Positive-Street-Food-na-razstavi-EXPO-v-Milanu-2015

http://www.spiritslovenia.si/razpisi/2014-12-03-Javno-povabilo-k-oddaji-ponudbe-za-upravljavca-TRGOVINE-s-slovenskimi-izdelki-na-razstavi-EXPO-Milano-2015

 

 

V kolikor ne bo dovolj interesa za upravljavca trgovine (ta možnost obstaja), bodo tudi ta del namenili drugim vsebinam, bodisi regijskim predstavitvam ali podjetjem. Veliko je odvisno od prejetega interesa in ponudb, kar pa v tem trenutku težko komentirajo. Vsekakor se bodo potrudili, da se bodo našemu konceptu predstavitve čim bolj približali in nam omogočili, da bomo e na razstavi ustrezno in seveda uspešno predstavljeni.

 

Z upravljavcev ulične prehrane pa se bodo skušali dogovoriti, da bi v terminu posamezne regijske predstavitve ponudili tipičen krožnik regije. Skratka veliko je še stvar dogovora in nadaljnjih usklajevanj.

Sporočajo nam tudi, da se v okviru GZS (mednarodni oddelek) pripravlja dodaten gospodarski program za EXPO Milano, v smislu organizacije manjših gospodarskih sektorskih delegacij. Omenim naj še možnost gospodarske platforme, ki je neke vrste business matching platforma, ki jo organizira Milanska gospodarska zbornica. Več informacij o tem lahko pridobite tudi preko gospodarskega svetovalca v Milanu, Gregorja Šuca (Gregor.Suc@gov.si).

 

Tatjana Humar, TIC Kobarid
Priloge:
PDF
expomilano-ponudbazaregije.pdf
35050_expomilano-ponudbazaregije.pdf (4,06 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.