Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo od zahoda razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju ob jugozahodnem vetru še do 33 stopinj C.
21°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 8h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Župan Občine Kluže Fabrizio Fuccara na obisku ......


OBVESTILA

| |
10.04.2015      21:26
A A

Župan Občine Kluže Fabrizio Fuccara na obisku v KobariduNa Občini Kobarid sta se župana Občine Kobarid in Občine Bovec srečala z županom Občine Kluže in svetnikom v Regionalnem svetu FJK. Foto: Milan Štulc
Na Občini Kobarid sta se župana Občine Kobarid in Občine Bovec srečala z županom Občine Kluže in svetnikom v Regionalnem...
Deli:

Danes sta se župana dveh Posoških občin, Kobarida in Bovca, v prostorih Občine Kobarid sestala z županom Občine Kluže iz Italije Fabriziom Fuccarom in svetnikom v Regionalnem svetu Furlanije Julijske krajine (FJK) Cristianom Shaurlijem.

 

Ena glavnih tem srečanja je bila neprevoznost ceste preko prelaza Predel, ki povzroča veliko slabe volje pri vseh, tako domačinih, turistih kot pri gospodarstvenikih. Pri tem je regijski svetnik Cristiano Shaurli obljubil, da bo vzpostavil stik z ANAS-om in tudi sam poudaril potrebo po čimprejšnji zagotovitvi prevoznosti omenjene ceste. Povedal je tudi, da si prizadevajo, da bi vse te ceste prišle z državnega na regionalno upravljanje. 


Župan Občine Kluže Fabrizio Fuccaro se je dotaknil zaprtja smučišča Kanin in župana Občine Bovec Valterja Mlekuža povprašal o nadaljnih načrtih v zvezi z odprtjem Kanina. Župan je predstavil zadnje novosti v zvezi z oživitvijo Kanina in prenosom lastništva krožnokabinske žičnice na Občino Bovec. Izrazil je upanje, da bo smučišče Kanin zaživelo že v prihodnji zimski sezoni.

 

Župan Občine Kobarid Robert Kavčič je izpostavil željo po večjem sodelovanju na turističnem področju na obeh straneh meje, z vzpostavitvijo informacijskih centrov tudi na italijanski strani, ter pripravi skupnih projektov, s katerimi bi lahko skupaj kandidirali na razpisih za evropska sredstva. Ker smo ravno v času obeleževanj 100-letnic 1.svetovne vojne je ena zanimivih zgodb tudi zgodovinski turizem, ki bi v našo dolino privabil še več obiskovalcev. 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra
25.06.2017 | Kultura
Večer pravljic "Pravca za Nježno"
28.06.2017 | Ostalo
Dogodek ob 26.letnici zavzetja "MMP Robič", 28. junij 1991
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.