Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Župan Občine Kluže Fabrizio Fuccara na obisku ......


OBVESTILA

| |
10.04.2015      21:26
A A

Župan Občine Kluže Fabrizio Fuccara na obisku v KobariduNa Občini Kobarid sta se župana Občine Kobarid in Občine Bovec srečala z županom Občine Kluže in svetnikom v Regionalnem svetu FJK. Foto: Milan Štulc
Na Občini Kobarid sta se župana Občine Kobarid in Občine Bovec srečala z županom Občine Kluže in svetnikom v Regionalnem...
Deli:

Danes sta se župana dveh Posoških občin, Kobarida in Bovca, v prostorih Občine Kobarid sestala z županom Občine Kluže iz Italije Fabriziom Fuccarom in svetnikom v Regionalnem svetu Furlanije Julijske krajine (FJK) Cristianom Shaurlijem.

 

Ena glavnih tem srečanja je bila neprevoznost ceste preko prelaza Predel, ki povzroča veliko slabe volje pri vseh, tako domačinih, turistih kot pri gospodarstvenikih. Pri tem je regijski svetnik Cristiano Shaurli obljubil, da bo vzpostavil stik z ANAS-om in tudi sam poudaril potrebo po čimprejšnji zagotovitvi prevoznosti omenjene ceste. Povedal je tudi, da si prizadevajo, da bi vse te ceste prišle z državnega na regionalno upravljanje. 


Župan Občine Kluže Fabrizio Fuccaro se je dotaknil zaprtja smučišča Kanin in župana Občine Bovec Valterja Mlekuža povprašal o nadaljnih načrtih v zvezi z odprtjem Kanina. Župan je predstavil zadnje novosti v zvezi z oživitvijo Kanina in prenosom lastništva krožnokabinske žičnice na Občino Bovec. Izrazil je upanje, da bo smučišče Kanin zaživelo že v prihodnji zimski sezoni.

 

Župan Občine Kobarid Robert Kavčič je izpostavil željo po večjem sodelovanju na turističnem področju na obeh straneh meje, z vzpostavitvijo informacijskih centrov tudi na italijanski strani, ter pripravi skupnih projektov, s katerimi bi lahko skupaj kandidirali na razpisih za evropska sredstva. Ker smo ravno v času obeleževanj 100-letnic 1.svetovne vojne je ena zanimivih zgodb tudi zgodovinski turizem, ki bi v našo dolino privabil še več obiskovalcev. 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
26.10.2017 | Kultura
Prižgimo lučko pesniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.