Logo MojaObčina.si

Kobarid

JUTRI
25°C
10°C
ČE.
24°C
9°C
Deli
2377

SPOMIN NA PADLE RUSKE VOJAKE

 

V petek, 12. aprila je občino Kobarid obiskal namestnik vojaškega atašeja Ruske federacije v Sloveniji, podpolkovnik Sergej Banin, ki je skupaj z delegacijo Zveze združenj borcev za vrednote NOB Kobarid in Društva veteranov SEVER Severne Primorske položil cvetje v spomin padlim ruskim vojakom v naši občini. Slovesnosti je dal s svojo prisotnostjo močan poudarek tudi župan Občine Kobarid Marko Matajurc, Najprej so položili cvetje na grobnico v Breginju in se spomnili padlih pred 75. leti v Plazeh nad Breginjem. Pri obeležju ob Napoleonovem mostu v Kobaridu so se spomnili padlega ruskega vojaka Leva Kolontajeva, ki je padel pri obrambi Kobariške republike novembra 1943. Ob koncu je delegacija položila cvetje še na grobnico na pokopališču, kjer počivata poleg slovenskih tudi dva ruska partizana.

Namestnika vojaškega atašeja Ruske federacije v Sloveniji, Sergeja Banina je sprejel tudi župan Občine Kobarid, ki mu je izročil protokolarno darilo.

Tekst: Vojko Hobič
Foto: Alojzij Mohorčič

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi