Logo MojaObčina.si

Kobarid

JUTRI
9°C
-4°C
PON.
6°C
-4°C
4172

OTVORITEV KAPELE V BRANNENBURGU

 

Župan Občine Kobarid, Marko Matajurc, se je v sredo, 15. maja 2019, s predstavniki Kobariškega muzeja in predstavnico Turističnega društva Kobarid udeležil odprtja informacijske točke v kapeli nekdanje vojašnice »Karfreitkaserne« v Brannenburgu v Nemčiji.

Kasarna  nosi ime po Kobaridu, V spomin na 12. Soško bitko, v kateri so sodelovali tudi vojaki Alpskega korpusa, so tamkajšnjo kasarno poimenovali po Kobaridu, Karfreitkaserne.

Informacijsko točko sta slavnostno odprla župan Občine Brannenburg, Mathias Jokich,  in župan Občine Kobarid, Marko Matajurc. Otvoritve se je udeležila tudi generalna konzulka Republike Slovenije v Münchnu, gospa Dragica Urtelj.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi