Logo MojaObčina.si

Kobarid

JUTRI
22°C
17°C
ČE.
22°C
16°C
4172

OKROGLA MIZA NA TEMO ČISTE PITNE VODE

 

V Kulturnem domu v Kobaridu je Lista za vodo 26. marca pripravila zanimivo okroglo mizo na temo čiste pitne vode. Gostje so bili mikrobiolog dr. Gorazd Pretnar, svobodni raziskovalec g. Anton Komat, poslanka Državnega zbora ga. Ljudmila Novak in kobariški župan g. Marko Matajurc. Pogovor je vodil g. Matej Kavčič. V pogovoru so se posvetili problematiki oskrbe s pitno vodo, predpisom in nadzoru na tem področju. Dr. Pretnar je izpostavil pomen mikrobioloških analiz in poznavanje vodnih virov, ki bi jih morali upravljalci temeljito poznati in preučiti, preden pristopijo k kemični obdelavi vode. G Komat je poudaril pomanjkanje celovitega pogleda na vodni krog in nezmožnost deležnikov, da bi z vodo upravljali celostno in trajnostno. Rezultat pogovora je poleg večje osveščenosti publike tudi nekaj konkretnih obljub. Kobariški župan g. Matajurc je povedal, da je v predlogu proračuna za leto 2019 predvidenih 40.000 EUR za prehod s kloriranja vode na obdelavo z UV svetilkami, poslanka ga. Novak pa se je zavezala, da bo sklicala izredno sejo odbora za zdravje v DZ, kjer bodo obravnavali omenjeno problematiko in poskušali doseči spremembe na zakonodajnem področju.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi