Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
12°C | 22°C
sreda, 15.10.2018
12°C | 21°C
četrtek, 17.10.2018
14°C | 19°C
petek, 18.10.2018
14°C | 24°C
sobota, 19.10.2018
12°C | 24°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Slap Kozjak in dostopno mesto Zaročišče


TURIZEM, OBVESTILA

| |
25.07.2018      10:27
A A

Slap Kozjak in dostopno mesto ZaročiščeFoto: Miljko Lesjak
Foto: Miljko Lesjak
Deli:

Slap Kozjak je naravni biser in kot tak, varovano območje narave. Dnevno ga obiščejo številni ljubitelji neokrnjene narave in naravnih znamenitosti. Želimo si, da narava tudi v prihodnje ostane čista, zato vse obiskovalce prosimo, da se pri slapu Kozjak ne kopajo in sončijo, odpadke pa pospravijo za seboj. Voda iz potoka Kozjak ni pitna!

Glede na to, da slap v glavni sezoni obišče zelo veliko obiskovalcev priporočamo, da se na podestu ne zadržujejo predolgo in tako pustijo možnost ogleda slapa tudi drugim obiskovalcem. Podest je namenjen zgolj ogledu slapu.

Avtomobile obiskovalci parkirajo na dostopnem mestu Zaročišče. Parkiranje ob cesti se kljub plačilu nadomestila oglobi. Nadomestilo za uporabo dostopnih mest znaša 1,50 EUR na uro, dnevno nadomestilo 10 EUR. Obe nadomestili se plačata na parkomatu. Z veljavno dnevno karto lahko parkirajo tudi na drugih dostopnih mestih ob Nadiži in Zaročišču. Obiskovalci naj imajo s sabo kovance, saj parkomat ne vrača denarja. Turisti, ki prenočijo v občini Kobarid lahko v TICu Kobarid, s potrjenim obrazcem s strani ponudnika, kupijo tedensko dovolilnico po ceni 16 EUR, s katero lahko po novem parkirajo tudi na dostopnem mestu v Zaročišču. V avgustu pričakujemo še več obiskovalcev, zato bo ob turističnih konicah na parkirišču Zaročišče prisoten informator. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.