Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Predstavitev projekta ZBORZBIRK v Kobaridu


OBVESTILA

| |
11.03.2014      13:40
A A

Predstavitev projekta ZBORZBIRK v KobariduDeli:

V četrtek, 6. marca, so se v Zeleni hiši v Kobaridu zbrali partnerji projekta Zborzbirk in slikovno predstavili  zbirke štirih zbirateljev kulturne dediščine.  Gradivo Krajnikove zbirke iz Kobarida, Šavlijeve zbirke iz Idrskega ter Marcolove in Mazorove zbirke iz Breginja je že popisano in bo v sklopu projekta predstavljeno v knjižnem vodniku.

 

Projekt Zborzbirk je namenjen ovrednotenju krajevnih zbirk kulturne dediščine v obmejnem prostoru med Alpami in Krasom na slovenski in italijanski strani. Namen projekta je, da bi večinoma neznano, a izredno zanimivo kulturno dediščino s sodelovanjem zbiralcev, domačinov in strokovnjakov predstavili širši javnosti. V okviru projekta bodo zbirke popisane, katalogizirane in predstavljene v knjižnem vodniku, na zgibankah in na spletni strani. Prav tako je predvidena postavitev novih zbirk. Popisi predmetov bodo opremljeni z narečnimi nazivi in dopolnjeni s pripovednim izročilom. Restavrirani, digitalizirani in montirani bodo arhivski avdiovizualni posnetki, posnete bodo video predstavitve izbranih predmetov. Izbrane zbirke bodo opremljene kot informacijske točke. Ob tem pa projekt vključuje tudi izvedbo delavnic za zbiralce, domačine in strokovnjake.

 

V čezmejnem projektu sodelujejo Občine Kobarid, Kanal ob Soči in Brda, Bardo, Tipana in Podbonesec.  Ob tem pa projektu nudijo strokovno podporo še Univerza v Vidmu, Goriški muzej, Gornjesavski muzej z Jesenic, vodilni partner pa je ZRC SAZU, Raziskovalna postaja v Novi Gorici. Trajanje projekta je 30 mesecev, vreden pa je slab milijon evrov in bo zaključen predvidoma konec leta 2014.

 

Projekt ZBORZBIRK je sofinanciran v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007–2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra
25.06.2017 | Kultura
Večer pravljic "Pravca za Nježno"
28.06.2017 | Ostalo
Dogodek ob 26.letnici zavzetja "MMP Robič", 28. junij 1991
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.