Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

jasno
Danes bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 15 °C.
5°C | 14°C
sobota, 17.11.2018
6°C | 12°C
nedelja, 18.11.2018
4°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
4°C | 9°C
torek, 20.11.2018
4°C | 7°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obvestilo Telekoma Slovenije


OBVESTILA

| |
14.06.2016      11:56
A A

Obvestilo Telekoma Slovenije


Telekom Slovenije d.d. načrtuje posodobitev telekomunikacijskega omrežja v naseljih Ladra, Smast, Libušnje in Vrsno


Deli:

Trenutno je to omrežje izvedeno z simetričnimi bakrenimi kabli, ki potekajo od Kobarida do naselja Smast deloma v obstoječi kabelski kanalizaciji in deloma v zemeljski izvedbi. Od naselja Smast do naselja Vrsno kabli potekajo v zračni izvedbi. Omrežje je dotrajano in ne ne omogoča nobene posodobitve, v primeru kakršnekoli napake pa so za odpravo le-te potrebna tudi gradbena dela.

Načrtovana posodobitev pomeni dograditev obstoječe telekomunikacijske kabelske kanalizacije od Kobarida do zaključka naselja Smast, po trasah obstoječih zemeljskih kablov in na delih kjer je to bolj smiselno po novih trasah, do obstoječih talnih objektov (oporišč) na katerih se trasa izgradnje zaključuje. V dograjeno kabelsko kanalizacijo se bodo uvlekli hrbtenični optični telekomunikacijski kabli.

Od naselja Smast do naselja Vrsno se bodo obstoječi bakreni zračni kabli nadomestili z optičnimi kabli.

Po vseh naseljih je predvidena zamenjava obstoječih zračnih bakrenih kablov do posameznih objektov z optičnimi kabli glede na interes lastnikov objektov.

Optično omrežje bo izboljšalo kvaliteto telekomunikacijskih storitev, saj zagotavlja izjemno zanesljivo, hitro in varno uporabo širokopasovnih storitev, kot so internet, internetna telefonija in televizija.

Posodobitev je v fazi izdelave PZI (projekta za izvedbo) in pridobivanja služnosti lastnikov nepremičnin za izvedbo gradbenih del za dograditev telekomunikacijske kabelske kanalizacije. Služnosti se pridobivajo za izgradnjo hrbteničnega omrežja, ki bo služilo vsem naseljem.

Za priklop posameznih objektov na novo zgrajeno omrežje se bodo pridobivala soglasja lastnikov nepremičnin, glede na njihov interes za priklop na novo omrežje.

Izgradnjo hrbteničnega omrežja bo Telekom Slovenije d.d. izvedel na lastne stroške. Po izvedeni izgradnji bo na prizadetih zemljiščih vzpostavil prvotno stanje.

Da bo posodobitev omrežja možno izvesti naprošamo vse lastnike nepremičnin za podpis služnostnih pogodb ki ste ali jih boste dobili vročene.

Za izdelavo projektne dokumentacije in pridobivanje služnosti je pooblaščeno podjetje GVO d.o.o.. V kolikor potrebujete dodatne informacije, vam je voljo g. Rudi Peternelj na telefonski številki 031/234-215 ali elektronski pošti: rudi.peternelj@telekom.si.
Priloge:
PDF
dopisobcanom1.pdf
65496_dopisobcanom1.pdf (230,61 KB)
PDF
nacrtgradnje.pdf
65496_nacrtgradnje.pdf (3,86 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.11.201 | Tečaji in delavnice
Družabne igre
16.11.2018 | Ostalo
Svetovni dan spomina na žrtve prometnih nesreč

Bodite prvi pri oddaji mnenja.