Logo MojaObčina.si

Kobarid

JUTRI
10°C
0°C
NED.
12°C
-4°C
Deli
4172

Jutri mineva 20 let od velikonočnega potresa

V četrtek, 12. aprila 2018, bo minilo 20 let od velikonočnega potresa, ki so ga čutili prebivalci celotne Slovenije in prebivalci nekaterih predelov devetih sosednjih držav. 

Njegova magnituda je bila 5,6, največji učinki pa so dosegli med VII. in VIII. stopnjo po EMS. Žarišče potresa je nastalo med dolino Lepene in Krnskim gorovjem, v globini okoli 8 km. Potres je poleg velike gmotne škode na objektih v Posočju, povzročil tudi precejšnje spremembe v naravi, padajoče skale in kamenje pa je ponekod poškodovalo ali celo uničilo nekatere spomenike iz 1.svetovne vojne. Ob potresu je bilo poškodovanih več kot 4000 objektov.

 

Danes sta o stanju in razmerah v času velikonočnega potresa 1998 na Kobariškem za Časnik Večer spregovorila takratni župan Občine Kobarid Pavel Gregorčič in takratni poveljnik Civilne zaščite Občine Kobarid Pavel Sivec.

Kaj sta povedala si preberite na spodnji povezavi:


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!