Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Fotografski natečaj ob 100-letnici prve ......


OBVESTILA, UMETNOST

| |
14.03.2015      9:14
A A

Fotografski natečaj ob 100-letnici prve svetovne vojne


Letos mineva 100 let od začetka prve svetovne vojne, ki je v naših krajih pustila še danes opazne sledi. V spomin na te strašne čase so na Območni izpostavi Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti Tolmin razpisali fotografski natečaj.


Deli:

Fotografski aparat ima dve očesi: objektivno in subjektivno, prvo ima debele sloje leč, drugo se rodi z nami. Slednje se lahko ozre v preteklost na način, da opazuje sedanjost in neusmiljeno (za)beleži resničnost.  

Resničnost je tako vedno usmerjena v tisto, kar vidi fotografovo notranje oko, njegova duša, njegov razmislek, njegova ideja.

 

Natečaj ponuja možnost, da skozi objektiv izrazimo svoj odnos do vojne, do preteklosti, katere ostanki nas še vedno opominjajo na grozodejstva. Lahko tudi skozi kontrast – prelepa narava je nekoč umirala v objemu topov in smrti.

Posebnih omejitev v tematiki in tehniki pristopa organizator ne postavlja.

 

Pogoji sodelovanja

Na natečaju lahko sodelujejo amaterski in profesionalni fotografi iz Slovenije in tujine, pri čemer mora biti udeleženec avtor poslanih del. Vsak lahko sodeluje z največ tremi črno-belimi ali barvnimi digitalnimi fotografijami.

 

S podpisom avtor soglaša, da organizator lahko uporabi reprodukcije fotografij za razstavo ter objavo v haiku zbirki. Sprejeta in izbrana dela bo organizator na lastne stroške natisnil in pripravil za razstavo in zbirko. Povečave ostanejo v lasti organizatorja

 

Z oddajo del in prijavo avtorji sprejemajo pogoje natečaja. Vsakršna nadaljnja uporaba poslanih fotografij je predmet posebnega dogovora med avtorjem in uporabnikom.

 

Fotografije

Na natečaj bodo sprejeta samo dela v digitalni obliki. Fotografije morajo biti poslane v JPG oz. JPEG formatu, v velikosti najmanj 2048 pix (š) in 1536 pix (v) ter z resolucijo 300 dpi. Datoteke, ki ne bodo ustrezale danim pogojem, bodo zavrnjene.

 

Izbrana dela bodo na ogled na zaključni razstavi in objavljena v haiku zbirki, ki bo, prav tako na temo prve svetovne vojne, izšla v maju 2015.


Rok oddaje del je torek, 7. april 2015.

 

Vabljeni k sodelovanju.

 

 

Dodatne informacije:
Silva Seljak, OI JSKD Tolmin

tel: 05/ 380- 11- 70oi.tolmin@jskd.si  
Priloge:
Neznan tip datoteke
prijavnica.jpg
37397_prijavnica.jpg (23,71 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.