Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

28. redna seja Občinskega sveta Občine ......


OBČINSKI SVET

| |
02.04.2014      9:00
A A

28. redna seja Občinskega sveta Občine KobaridDeli:

V četrtek, 27. marca 2014, je potekala 28. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Občinski svetniki so obravnavali in sklepali o Zaključnem računu Proračuna Občine Kobarid za leto 2013, o izvedbi investicije »Čistilna naprava Breginj«, o predlogu Pravilnika o dodeljevanju enkratnih denarnih socialnih pomoči v Občini Kobarid, o Letnem programu športa v občini Kobarid in prestavitvi komunalnega voda za parcelo 367/17 k.o. Kobarid v Obrtni coni Kobarid.

 

Na dnevni red so bili uvrščeni štirje predlogi Odlokov:

-        Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o oskrbi s pitno vodo v Občini Kobarid, s katerim se spreminja način obračuna porabe pitne vode za tiste objekte, ki niso opremljeni z obračunskim vodomerom. To pomeni, da se bo vsem, ki po 1. 1. 2017, ne bodo imeli vgrajenega vodomera, zaračunaval pavšal glede na dimenzijo vodovodnega priključka, kar znaša najmanj 1,2 m3 na dan oziroma 36 m3 na mesec in ne več 4,5 m3 na osebo na mesec, kot se to obračunava zdaj. Obenem se s sprejetjem Odloka ukinja ločeno zaračunavanje stroška vzdrževanja vodomernega priključka stavbe na javni vodovod uporabnikom, saj je ta strošek vključen v omrežnino za oskrbo s pitno vodo.

-        Odlok o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske vode na območju Občine Kobarid,

s katerim se na področju gospodarske javne službe odvajanja in čiščenja komunalne in padavinske odpadne vode natančno določa obseg storitev, obseg javne infrastrukture, prostorska zasnova izvajanja gospodarske javne službe, javna pooblastila izvajalcu, način izvajanja gospodarske javne službe za objekte, ki so priključeni na javno kanalizacijo in tiste, ki niso ter pravila priključevanja na javno kanalizacijo, način oblikovanja cen in zaračunavanja storitev in globe skladno z določili področnega zakona, ki ureja prekrške.

-        Odlok o taborjenju v Občini Kobarid, katerega namen je sistemska ureditev taborjenja z določitvijo območja, načinov in pogojev taborjenja v občini.   

-         Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi organa skupne Občinske uprave »Medobčinska uprava občin Bovec, Kobarid, Tolmin in Kanal ob Soči«, ki usklajuje predpise z dejanskim stanjem, z obstoječimi občinskimi odloki in z veljavno zakonodajo.

 

Navedene Odloke so svetniki obravnavali in vse, razen Odloka o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske vode na območju Občine Kobarid, tudi potrdili.

Po razpravi o Odloku  o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske vode na območju Občine Kobarid je Občinski svet sprejel sklep, da se predlog odloka (prva obravnava) umakne iz dnevnega reda in da se pristojnemu Ministrstvu posreduje strokovno argumentiran dopis z zaprosilom, da v roku enega meseca posredujejo odgovor na  postavljena vprašanja in pripombe.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
26.10.2017 | Kultura
Prižgimo lučko pesniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.