Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Ponekod po nižinah bo spet nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 4 °C.
-2°C | 13°C
torek, 21.11.2017
0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
4°C | 12°C
petek, 24.11.2017
8°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na spomeniku NOB v Idrskem so dodali nova ......


KULTURA

| |
01.07.2014      18:10
A A

Na spomeniku NOB v Idrskem so dodali nova imena med vojno umrlih partizanov


Občina Kobarid je ob dnevu državnosti, 25. junija, na spomeniku NOB v Idrskem ob sodelovanju Krajevne skupnosti Idrsko-Mlinsko in Združenja borcev za vrednote NOB Bovec, Kobarid, Tolmin postavila novo spominsko ploščo.


Foto: David Istenič
Foto: David Istenič
Deli:

Občina Kobarid je ob dnevu državnosti na spomeniku narodnoosvobodilnemu boju (NOB) na Idrskem ob sodelovanju Krajevne skupnosti Idrsko-Mlinsko in Združenja borcev za vrednote NOB Bovec, Kobarid, Tolmin postavila novo spominsko ploščo. Na starem delu spomenika, ki ga je obnovil domačin Toni Šavli, so imena in fotografije 17 partizanov in drugih žrtev nacizma ter fašizma. Na novi plošči pa je grb Republike Slovenije in pod njim napis: Za domovino so umrli tudi partizani. V sredini je naštetih devet umrlih partizanov in vaščan Idrskega, ki je umrl v nemškem taborišču. Vsi imajo zapisane letnice rojstva in smrti. V spodnjem delu plošče je še napis: Naše priznanje in spomin.

 

Pred odkritjem spominske plošče sta v cerkvi sv. Tomaža na Idrskem sveto mašo za vse umrle partizane z Idrskega in Mlinskega darovala kobariški župnik Ivan Blažič in namestnik vojaškega vikarja Matej Jakopič. Slavnostni govornik, sekretar na Ministrstvu za kulturo Silvester Gaberšček, se je v svojem nagovoru dotaknil Župančičevih verzov: »Domovina je ena, nam vsem dodeljena in eno življenje in ena je smrt.«

Umrlim partizanom se je poklonila častna straža Slovenske vojske in večje število praporov različnih veteranskih združenj.

 

Kulturni program je sooblikoval Mešani pevski zbor Planinska roža Kobarid, navzoče pa je pozdravila in nagovorila tudi kobariška županja Darja Hauptman.

 

Peter Stres

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
24.11.201 | Družabni dogodki
Predavanje: Medsebojni odnosi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.