Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
20°C | 32°C
nedelja, 22.07.2018
18°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 32°C
torek, 24.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

25. redna seja Občinskega sveta Občine ......


OBČINSKI SVET

| |
25.10.2017      14:02
A A

25. redna seja Občinskega sveta Občine KobaridDeli:

V sredo, 18. oktobra 2017, je potekala 25. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid.

Občinski svetniki so razpravljali in sklepali o ureditvi čiščenja odpadnih voda v naselju Podbela v obliki javno – zasebnega partnerstva z družbo Kamp Nadiža d.o.o., pri čemer investicijo (čistilno napravo in spremljajoče objekte) izvede Kamp Nadiža, Občina Kobarid pa izvede priključitev naselja na zgrajeno čistilno napravo. Po priključitvi na zgrajeno čistilno napravo bo cena čiščenja komunalne in padavinske vode ter omrežnin za naselje Podbela enaka cenam, ki jih Občinski svet Občine Kobarid potrdi za čistilne naprave v lasti Občine Kobarid. Za prebivalce Podbele bo v novembru sklican sestanek na katerem bo investicija ponovno predstavljena.

Občinski svetniki so prisluhnili predstavitvam kandidatov za člane Državnega sveta RS in za kandidata za člana Državnega sveta – predstavnika lokalnih interesov – izvolili Edija Melinca. Za predstavnika (elektorja) v volilno telo za izvolitev članov Državnega sveta pa Darka Rosiča.

Občinski svetniki so dali soglasje k imenovanju Saše Jereb za prokurista za agencijsko dejavnost za Turizem Dolina Soče. Agencijsko licenco zavod potrebuje za zakonito poslovanje na področjih, ki jih zasebne agencije ne morejo pokriti – rezervacijski sistem Feratel, študijske ture (novinarji, poslovni partnerji, ponudniki), MICE (kongresna) dejavnost, booking center za slovenski del poti Alpe Adria Trail.

Skladno z Odlokom o ustanovitvi javnega vzgojno – izobraževalnega zavoda Osnovne šole Simona Gregorčiča Kobarid je Občina Kobarid dne 25. 9. 2017 ponovno objavila javni poziv za imenovanje članov Sveta zavoda OŠ Simona Gregorčiča Kobarid, ki je trajal do 3. 10. 2017. Pravočasno so prispeli štirje predlogi, ki jih je preučila Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja ter podala predlog. Svetniki so o predlogu razpravljali in v svet javnega zavoda poleg že imenovanega Darka Smrekarja imenovali Metko Berginc in Zdenko Brešan.

Občinski svetniki so v drugem branju sprejeli Odlok o spremembah Odloka o Občinskem prostorskem načrtu OPN Kobarid, ki v 59. členu, pri opredelitvi dovoljenih posegov pri TIP-1, že dovoljene posege dopolni z gasilskim domom in v 60. členu na novo opredeli velikost objektov za gasilski dom.

V nadaljevanju seje so svetniki v prvem branju obravnavali predlog Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o podeljevanju priznanj in nagrad Občine Kobarid ter se seznanili z analizo turistične sezone z oceno stanja in predlogi nekaterih ukrepov. Pred zaključkom seje so svetniki s strani župana prejeli informacijo o zaključeni Reviziji Računskega sodišča RS o poslovanju Občine Kobarid v letu 2015.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
22.07.2018 | Ostalo
Praznovanje sv. Jakoba
22.07.2018 | Ostalo
Praznik sv.Marjete
23.07.2018 | Ostalo
Aktivne počitnice Kobarid
28.07.2018 | Šport
37. Tradicionalni nogometni Turnir Livek 2018
28.07.2018 | Družabni dogodki
Praznik sv.Ane

Bodite prvi pri oddaji mnenja.