Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
5°C | 15°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 13°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
torek, 21.11.2017
2°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Lada v dežju in vetru


KULTURA, DRUŠTVA

| |
13.11.2013      11:06
A A

Lada v dežju in vetru


Literarni recital ljubezenske poezije članov in članic KD PoBeRe


Mojca Ivančič in Margherita Trusgnach
Mojca Ivančič in Margherita Trusgnach
Deli:

Viharništvo s poudarjanjem burnih čustev, strasti in svobodne volje posameznika je zaznamovalo pred romantično obdobje v zgodovini književnosti , viharno vreme 9. novembra pa večer ljubezenske poezije, ki smo ga že tretje leto zapored poimenovali po Ladi, boginji lepote in ljubezni.

 

To »pred romantično« vzdušje na nebu je morda vplivalo tudi na skromen obisk prireditve  in na to, da smo ostali brez našega napovedanega gosta, kantavtorja, pesnika in pisatelja Mateja Krajnca, ki se je na Jesenicah preudarno usmeril nazaj proti Ljubljani. Vsem, ki smo prišli, nam je Ladin večer očitno pomenil nekaj več, saj smo se pogumno podali na plano v veter in dež in bili deležni nekaj lepih verzov in še enega  prijetnega druženja ob obloženih kruhkih, kokosovih kroglicah in soku.   

 

Skozi večer smo sledili verzom pesnic in pesnikov  KD PoBeRe in Mateja Krajnca v interpretaciji Mojce Ivančič in nekaterih avtorjev. Nekaj več pozornosti smo po scenariju Ine Stergar namenili avtorjema Roku Alboje in Mili Uršič. Prvemu, na katerega pesniško zbirko že nestrpno čakamo, in slednji, ki letos praznuje žlahtnih osemdeset in je v zadnjih 60 letih pomembno zaznamovala kulturno dogajanje na Kobariškem. Pesmi so tudi letos izšle v priložnostni brošuri Ladin večer, namenjeni obiskovalcem in avtorjem. Danici Hrast, podžupanji, se je o njih med drugim zapisalo:  »V tej zbirki so pesmi osemnajstih avtorjev, osemnajstih src, v katerih je moč zaslediti vsakršne odtenke ljubezenskih odnosov: vedrih, radostnih, zamišljenih, polnih upanja, občutkov nerazumevanja, osamljenosti, minevanja, žalosti, odhajanja … Pesmi so subtilne lirične izpovedi članov Kulturnega društva PoBeRe, ki prav s pisanjem puščajo pomembne sledi v naši domoznanski literaturi.«

Večer in izdajo knjižice je finančno podprla Občina Kobarid. Njenim predstavnicam hvala tudi za prijazne besede in obisk!  

 

Vsak človek

je svet zase;

Vanj lahko stopimo

samo po mostu ljubezni!

                    

                          (Walter Goes)

 
Povezave:Facebook
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Kulturno društvo PoBeRe? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2017
Danes ni dogodkov.
24.11.201 | Družabni dogodki
Predavanje: Medsebojni odnosi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.