Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 19, na vzhodu do 22 stopinj Celzija.
18°C | 32°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 35°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 33°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 33°C
torek, 27.06.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 19h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
18°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Lada v dežju in vetru


KULTURA, DRUŠTVA

| |
13.11.2013      11:06
A A

Lada v dežju in vetru


Literarni recital ljubezenske poezije članov in članic KD PoBeRe


Mojca Ivančič in Margherita Trusgnach
Mojca Ivančič in Margherita Trusgnach
Deli:

Viharništvo s poudarjanjem burnih čustev, strasti in svobodne volje posameznika je zaznamovalo pred romantično obdobje v zgodovini književnosti , viharno vreme 9. novembra pa večer ljubezenske poezije, ki smo ga že tretje leto zapored poimenovali po Ladi, boginji lepote in ljubezni.

 

To »pred romantično« vzdušje na nebu je morda vplivalo tudi na skromen obisk prireditve  in na to, da smo ostali brez našega napovedanega gosta, kantavtorja, pesnika in pisatelja Mateja Krajnca, ki se je na Jesenicah preudarno usmeril nazaj proti Ljubljani. Vsem, ki smo prišli, nam je Ladin večer očitno pomenil nekaj več, saj smo se pogumno podali na plano v veter in dež in bili deležni nekaj lepih verzov in še enega  prijetnega druženja ob obloženih kruhkih, kokosovih kroglicah in soku.   

 

Skozi večer smo sledili verzom pesnic in pesnikov  KD PoBeRe in Mateja Krajnca v interpretaciji Mojce Ivančič in nekaterih avtorjev. Nekaj več pozornosti smo po scenariju Ine Stergar namenili avtorjema Roku Alboje in Mili Uršič. Prvemu, na katerega pesniško zbirko že nestrpno čakamo, in slednji, ki letos praznuje žlahtnih osemdeset in je v zadnjih 60 letih pomembno zaznamovala kulturno dogajanje na Kobariškem. Pesmi so tudi letos izšle v priložnostni brošuri Ladin večer, namenjeni obiskovalcem in avtorjem. Danici Hrast, podžupanji, se je o njih med drugim zapisalo:  »V tej zbirki so pesmi osemnajstih avtorjev, osemnajstih src, v katerih je moč zaslediti vsakršne odtenke ljubezenskih odnosov: vedrih, radostnih, zamišljenih, polnih upanja, občutkov nerazumevanja, osamljenosti, minevanja, žalosti, odhajanja … Pesmi so subtilne lirične izpovedi članov Kulturnega društva PoBeRe, ki prav s pisanjem puščajo pomembne sledi v naši domoznanski literaturi.«

Večer in izdajo knjižice je finančno podprla Občina Kobarid. Njenim predstavnicam hvala tudi za prijazne besede in obisk!  

 

Vsak človek

je svet zase;

Vanj lahko stopimo

samo po mostu ljubezni!

                    

                          (Walter Goes)

 
Povezave:Facebook
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Kulturno društvo PoBeRe? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Kultura
Praznovanje DNEVA DRŽAVNOSTI
24.06.201 | Družabni dogodki
Kobariški sejem in kobariški tek
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra
23.06.2017 | Kultura
Praznovanje DNEVA DRŽAVNOSTI
24.06.201 | Družabni dogodki
Kobariški sejem in kobariški tek
25.06.2017 | Kultura
Večer pravljic "Pravca za Nježno"
28.06.2017 | Ostalo
Dogodek ob 26.letnici zavzetja "MMP Robič", 28. junij 1991
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.