Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.07.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno in vroče, občasno bo na nebu nekaj koprenaste oblačnosti. Pihal bo veter zahodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 35 stopinj C.
16°C | 32°C
petek, 21.07.2017
18°C | 34°C
sobota, 22.07.2017
18°C | 32°C
nedelja, 23.07.2017
18°C | 33°C
ponedeljek, 24.07.2017
20°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 16h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
16°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Iz kaosa v smoter


KULTURA, DRUŠTVA

| |
04.10.2013      10:00
A A

Iz kaosa v smoter


Od nas za vas, od vas za druge. Konec koncev je življenje večje od naših malih vesolji. (Dejan Fon Krajnik)


Deli:

13. septembra zvečer je KD PoBeRe v Domu Andreja Manfrede predstavilo pesniški zbirki Aladin in mala morska deklica na koncu sveta, Marjete Manfreda Vakar, Jasa svetlobe, Karmen Vidmar ter mladinski roman Vonj po kandirani duši, Alje Furlan. Besede avtoric in občutena glasba Viljema Gergoleta so se prelivale skozi poglobljena razmišljanja o življenju in svetu Dejana Fon Krajnika. 

 

V Aladinu so zbrane tako pesmi iz zadnjih let kot še stare, neobjavljene, prozni poizkus ter sporočila iz sna, brez katerih pri Marjeti pač ne gre. "Čarobnost, ki jo išče preko tisočih in ene noči, združuje z mistiko, ontologijo in močno simboliko, hkrati pa presega izrojeno seksualnost skozi "valove dotika", ki jo "preplavljajo s tvojimi dlanmi." (Patricija Dodič). Pesniška zbirka je izšla pri založbi Amalietti & Amalietti.  Pri izdaji sta pomagali tudi Občini Tolmin in Kobarid.

 

Jasa svetlobe so utrinki iz notranjega življenja pesnice, ki s skrajno občutljivostjo zaznavanja beleži svoj mali svet ljudi in stvari. "Pred vami je zrela poezija, ki polzi kot medeninasto zlatkast rešeljikov med - sladko-grenki med, med divje češnje. Pesmi so v izbranih besedah polne, med besedami pa obilje prostora in časa" (Alja Furlan). Zbirka je izšla pri založbi Ekslibris.

 

Vonj po kandirani duši  je barvit in dišeč mladinski roman, ki se pred bralcem vrti kot nenavadna mandala. Skoči v čarobno Toskano, v skrivnostni Rumeni svet, vmes pa se sprašuje o stranpoteh od sebe. Pogosto se namreč zgodi, da pozabimo nase. Morda prav takrat, ko mislimo, da najbolj ljubimo. Ljubezen do sebe je nenadomestljiva. Včasih se je treba vrniti k Naravi in vase. Ula in Tiago. Sorodni duši, ki prebudita druga drugo. Potem (in še prej) Ula in Peter. Škorpijon ... Vse se zaplete, sladki vonj komaj prebujene duše pa mora trajati za zmeraj, sicer smo nesrečni in neizpolnjeni. Knjiga je navdih dekletom, fantom in vsem, ki prevečkrat pozabijo nase. (Emka.si)

 

Avtorjem, katerih predmet izražanja so besede, je dana rahločutnost in dovzetnost za smoter. Če je vse že zapisano, potem oni ne ustvarjajo, temveč luščijo vsebino, ki je bila vtkana v samo tkanino stvarstva ob velikem poku. Razlagajo vesolje v obliki lirične izpovedi in vsaka krožna oblika, vsaka krivulja jih podpira in pravi, da govorijo resnico. (Dejan Fon Krajnik)

 

Hvala vsem, ki ste prišli! 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Kulturno društvo PoBeRe? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.07.2017 | Družabni dogodki
Kino pod zvezdami: Noro veselje (La pazza gioia)
22.07.2017 | Šport
Malonogometni turnir Kred 2017
22.07.2017 | Družabni dogodki
Praznik sv. Ane
23.07.201 | Družabni dogodki
Pohod na Stol ob prazniku sv. Marjete
23.07.201 | Družabni dogodki
Praznovanje sv. Jakoba
29.07.2017 | Šport
36. nogometni turnir Livek 2017
20.07.2017 | Družabni dogodki
Kino pod zvezdami: Noro veselje (La pazza gioia)
22.07.2017 | Šport
Malonogometni turnir Kred 2017
22.07.2017 | Družabni dogodki
Praznik sv. Ane
23.07.201 | Družabni dogodki
Pohod na Stol ob prazniku sv. Marjete
23.07.201 | Družabni dogodki
Praznovanje sv. Jakoba

Bodite prvi pri oddaji mnenja.