Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nekaterih nižinah bo megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -7, ob morju okoli 5 °C.
2°C | 12°C
torek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
sreda, 21.11.2017
3°C | 12°C
četrtek, 22.11.2017
5°C | 14°C
petek, 23.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zborovska tranzverzala na Poti miru - Zbogom ......


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
25.09.2017      21:00
A A

Zborovska tranzverzala na Poti miru - Zbogom orožje, pozdravljena pesem! - tudi v Kobaridu


Na Goriškem in v Posočju je ta konec tedna potekal Mednarodni zborovski festival Zbogom orožje, pozdravljena pesem, ki sodi v sklop evropskega projekta Združenja profesionalnih pevskih zborov TENSO 14-18: Poezija in glasba. Festival zborovske pesmi je poklon vsem žrtvam prve svetovne vojne.


Deli:

V soboto, 23. septembra je zborovska tranzverzala po Poti miru združila več kot 600 pevcev, ki  so zapeli na osmih različnih lokacijah - v Logu pod Mangartom, Kobaridu, Tolminu, Prevali nad Novo Gorico, Sabotinu, Doberdobu, Svetem pri Komnu in Gorici.

V Kobaridu je koncert potekal pri kostnici. Zbrane je uvodoma pozdravil in v svojem nagovoru poudaril pomen miru, župan Občine Kobarid Robert Kavčič. Poslanico miru je prebrala Bernarda Fink, ambasadorka projekta Tenso in v nadaljevanju programa je besede zamenjala zborovska pesem. 
Program so sooblikovali Mešani pevski zbor sv.Anton iz Kobarida, zborovodja Matej Kavčič, Mešani pevski zbor Planinska Roža Kobarid, zborovodkinja Mirjana Antih Čebokli in Seniorski zbor Glasbene matice s solistko Bernardo Fink, zborovodja Tomaž Tozon.

Koncert "Zbogom orožje, pozdravljena pesem" v Kobaridu, v organizaciji Glasbene matice Ljubljana in ob pomoči JSKD OI Tolmin ter Fundacije Poti miru v Posočju, je podprla tudi Občina Kobarid, ki je koncert na kostnici umestila v okvir obeleževanja dogodkov izpred 100 let. 
.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2017
Danes ni dogodkov.
24.11.201 | Družabni dogodki
Predavanje: Medsebojni odnosi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.