Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.04.2018

jasno
Danes bo jasno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 26, na Goriškem do 28 °C.
10°C | 29°C
sobota, 21.04.2018
10°C | 27°C
nedelja, 22.04.2018
10°C | 23°C
ponedeljek, 23.04.2018
9°C | 23°C
torek, 24.04.2018
11°C | 25°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zborovska tranzverzala na Poti miru - Zbogom ......


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
25.09.2017      21:00
A A

Zborovska tranzverzala na Poti miru - Zbogom orožje, pozdravljena pesem! - tudi v Kobaridu


Na Goriškem in v Posočju je ta konec tedna potekal Mednarodni zborovski festival Zbogom orožje, pozdravljena pesem, ki sodi v sklop evropskega projekta Združenja profesionalnih pevskih zborov TENSO 14-18: Poezija in glasba. Festival zborovske pesmi je poklon vsem žrtvam prve svetovne vojne.


Deli:

V soboto, 23. septembra je zborovska tranzverzala po Poti miru združila več kot 600 pevcev, ki  so zapeli na osmih različnih lokacijah - v Logu pod Mangartom, Kobaridu, Tolminu, Prevali nad Novo Gorico, Sabotinu, Doberdobu, Svetem pri Komnu in Gorici.

V Kobaridu je koncert potekal pri kostnici. Zbrane je uvodoma pozdravil in v svojem nagovoru poudaril pomen miru, župan Občine Kobarid Robert Kavčič. Poslanico miru je prebrala Bernarda Fink, ambasadorka projekta Tenso in v nadaljevanju programa je besede zamenjala zborovska pesem. 
Program so sooblikovali Mešani pevski zbor sv.Anton iz Kobarida, zborovodja Matej Kavčič, Mešani pevski zbor Planinska Roža Kobarid, zborovodkinja Mirjana Antih Čebokli in Seniorski zbor Glasbene matice s solistko Bernardo Fink, zborovodja Tomaž Tozon.

Koncert "Zbogom orožje, pozdravljena pesem" v Kobaridu, v organizaciji Glasbene matice Ljubljana in ob pomoči JSKD OI Tolmin ter Fundacije Poti miru v Posočju, je podprla tudi Občina Kobarid, ki je koncert na kostnici umestila v okvir obeleževanja dogodkov izpred 100 let. 
.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Smaragdni odsev
Številka: December 2017
Izšla: 12.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.