Logo MojaObčina.si

Kobarid

DANES
31°C
20°C
JUTRI
32°C
20°C
Deli
4172

75-letnica poboja partizanov, zajetih v napadu na tabor II bataljona Briško-Beneškega odreda.

75-letnica poboja partizanov, zajetih v napadu na tabor II bataljona Briško-Beneškega odreda, je bila počaščena s položitvijo vencev 14. marca 2019 v Plazeh nad Breginjem.
Komemoracijo je organiziral Krajevni odbor Zveze združenj borecev za vrednote NOB Kobarid. Slovesnosti so se udeležili tudi župan Občine Kobarid, Marko Matajurc, vojaški ataše Ruske Federacije v Sloveniji, polkovnik, Aleksander Krasnov, predsednik Krajevnega odbora Zveze združenj borecev za vrednote NOB Kobarid, Vojko Hobič, in predsednik Zveze združenj borecev za vrednote NOB občin Tolmin, Kobarid in Bovec, Rok Uršič, ter predstavnik ANPI - Vsedržavnega združenja partizanov Italije - iz zamejstva.

Dan se je zaključil ob prijetne druženju in pogovoru.
Ob tej priložnosti je vojaškega atašeja Ruske Federacije v Sloveniji, polkovnika, Aleksandra Krasnova, sprejel tudi župan Občine Kobarid, ki mu je izročil protokolarno darilo.

 

Tekst in slike: Alojz Mohorčič in U.A.Š.


--

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi