Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
14°C | 27°C
torek, 15.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 17.07.2018
17°C | 28°C
četrtek, 18.07.2018
15°C | 29°C
petek, 19.07.2018
16°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zlata poroka družine Krajnc


NOVICE

| |
23.03.2017      10:21
A A

Zlata poroka družine Krajnc


»Zlatoporočencema« sta čestitala tudi predsednik države Borut Pahor in mariborski nadškof ter metropolit msgr. mag. Alojzij Cvikl.


Deli:

»Življenje je dragocenost, ki nam je bila dana, in to dragocenost moramo skrbno varovati, dokler ne spoznamo osebe, s katero lahko to dragocenost delimo.«
Pred 50 leti sta se na skupno življenjsko pot podala Frančišek Krajnc, rojen 7. 9. 1937, iz Lovrenca na Dravskem polju in Terezija Krajnc, rojena Paveo 15. 9. 1942, iz Gerečje vasi. Družino sta si ustvarila v Lovrencu na Dravskem polju 55 in si pred oltarjem izrekla besede, ki so vodile v novo skupno življenje. V soboto, 7. 1. 2017, sta ponovila zaobljubo zakona kot že 7. 1. 1967. Zlati ženin je delal v bližnji tovarni Talum, žena Terezija pa je doma na kmetiji gospodinjila. V zakonu sta se jima rodila dva otroka, Slavko in Jožica. Sedaj pa ju razveseljujeta dve vnukinji, Monja in Sanja. Ko sta pred 50 leti stopila na skupno pot, sta si obljubila, da bosta iskrena prijatelja, kar je največja sreča in bogastvo. Veliko časa sta posvetila delu na kmetiji. 50 let ni kratka doba, da pa jo praznuješ v skupnem življenju, pa je še toliko bolj veselo. Civilni obred zlate poroke je opravil župan občine Kidričevo Anton Leskovar, cerkveni obred pa farni župnik Karel Pavlič v cerkvi v Lovrencu. Čestitkam sta se pridružila tudi mariborski nadškof in metropolit msgr. mag. Alojzij Cvikl in predsednik države Borut Pahor, ki jima je zaželel vse dobro ob njunem jubileju ter še na mnoga leta.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!