Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
15°C | 15°C
nedelja, 21.09.2018
13°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
9°C | 25°C
torek, 24.09.2018
12°C | 17°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Že šmarnice bele cveto …


VERSKE

| |
16.05.2018      17:05
A A

Že šmarnice bele cveto …Šmarnice pod akacijami za župniščem
Šmarnice pod akacijami za župniščem
Deli:

Mesec maj, Marijin mesec, mesec šmarnic.

Tudi letošnje leto je v naši župniji Svete družine v Zvezdni dolini zelo živahno. Otroci in odrasli se zbiramo vsak večer k prebiranju šmarnic, da bi našo nebeško Gospo čimbolj spoznali in jo posnemali. Letošnje leto beremo šmarnice z naslovom PRIPOVEDI O MARIJI, ki jih pripovedujejo starši, sosedje … in jih je napisal Lojze Kozar mlajši.

Vsak večer od ponedeljka do sobote se zbiramo za župniščem, kjer otroci pripravijo in okrasijo Marijin oltar. Nato posedemo na parobke in skupaj pojemo, prisluhnemo pripovedim, ki jih berejo veroučenci sami, in nato molijo litanije, starejši pa odgovarjamo. Šmarnice prebiramo tudi ob petkih pri kapeli v Strnišču, ob sobotah pri kapeli v Njivercah ter ob nedeljah pri otroški sveti maši.

Bogu hvala, zbira se lepo število otrok in kar nekaj mamic in očkov ter starejših vernikov.

Posebno doživetje za otroke so šmarnice pri kapelici v Strnišču in pri kapelici v Njivercah. Takrat se namreč s kolesi odpravimo izpred župnišča do kapelic. Letošnje leto smo imeli še posebno spremstvo z avtomobili – našega župnika gospoda Antona Pačnika in gospoda ter gospo Kostanjevec Ribičič.

Po končanih šmarnicah pa se je prilegel še posladek, za katerega so vsakokrat poskrbeli spremljevalci.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!