Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

jasno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah in dolinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 4, ob morju okoli 8 °C.
1°C | 15°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 22°C
sobota, 29.09.2018
11°C | 16°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Šterntalski križev pot


VERSKE

| |
29.03.2018      9:46
A A

Šterntalski križev potDeli:

Mrzli Šterntalski križev pot

Na Slovenskem je Kidričevo vedno bolj prepoznavno tudi po Šterntalskem križevem potu, ki ga župnija Svete družine v Kidričevem pripravlja na vsako tiho nedeljo – nedeljo pred cvetno nedeljo. Letos je slovesnost vodil msgr. Franci Trstenjak, glavni urednik Radia Ognjišče.

Šterntalski križev pot je v narečju sestavil p. Janez Šamperl, doma iz Spuhlje, iz pričevanj ujetnikov, ki so preživeli šterntalsko taborišče.

Ker je besedilo precej kruto, ga oplemenitijo mladinci, letos pripravniki na sveto birmo, s kratko predstavo posamezne postaje. Mladi, oblečeni v rimske vojake in jokajoče žene v oblekah iz teh starih časov, so spremljali Kristusa in ga pribili – privezali na križ. Letos je Kristusa izredno doživeto zaigral Rok Kundih.

Kljub izrazito mrzlemu vremenu se je križevega pota udeležilo veliko ljudi. Po končanem obredu je Župnijski svet pogostil vse navzoče z obloženimi kruhki, toplim čajem in kuhanim vinom, vse nastopajoče pa z mini picami ter brezalkoholnimi pijačami.

Naš kraj bo vedno bolj vabil turiste, ki bodo želeli več slišati o tej preteklosti in si morda ogledati tudi zamolčana grobišča. V to kruto zgodovino povojnega časa današnji Kidričani nismo vpleteni, z njo nimamo povezave. Ali smo pripravljeni na promocijo našega kraja tudi s tem, da za pokojne molimo, jim ne glede na politično prepričanje zaželimo mir in večni pokoj? Vse turiste pa prijazno sprejmemo.


AP
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!