Logo MojaObčina.si

Kidričevo

DANES
0°C
-2°C
JUTRI
-2°C
-3°C
Deli
5912

Dan veselega veroučenca

V petek, 29. 9. 2017, smo v cerkvi Sv. družine v Kidričevem praznovali DAN VESELEGA VEROUČENCA. Za začetek veroučnega leta se nas je zbralo okrog 40 veroučencev naše župnije. Ponovno so bili z nami animatorji Rekreacijsko-ustvarjalnega društva Eleja, brata Malek. Poskrbeli so za pester program. Ob začetku programa je gospod župnik Anton Pačnik zbral vse otroke, zmolili smo molitev ter povedali, kaj se bo odvijalo skozi popoldne. Animatorji so nam pripravili iskanje skritega zaklada na temo verouka. Otroci so lepo sodelovali in dobro odgovorili na vsa vprašanja. Ob zadnji postaji smo skupaj z Vitom Mlinaričem ob zvoku kitare zapeli nekaj pesmi. Nato se je začela animacija z napihljivim igralom, na katerem so otroci zelo uživali. Prav tako so imeli na voljo športne igre (badminton, odbojko, nogomet, hokej), vožnjo s plazma avtki in ustvarjalnice. Za najmlajše so pripravili igralni kotiček. Vsak obiskovalec je dobil še sladkorno peno, ki so se je zelo razveselili, in reklamni material trgovine Pikapolonica (krone, pobarvanke in igro spomin). Veroučenci so si lahko poslikali obraz. Karitas, ministranti in pevci naše župnije so pripravili stojnice o delu v župniji in s tem želeli župljanom prikazati, na katerih področjih sodelujemo, kako lahko pomagamo ubogim ter popestrimo mašo s petjem in ministriranjem. Za dobro počutje otrok sta poleg gospoda župnika ves čas skrbeli katehistinji Vida Komljenović in Cvetka Bračun ter gospe iz kuhinje, Anica Zobič in Cecilija Bernjak, ki sta poskrbeli, da otroci niso bili lačni. Pripravili sta nam obložene kruhke, pecivo in pijačo. Dan smo zaključili z udeležbo pri sveti maši.

Hvala vsem, ki ste prišli, se zabavali in uspešno vstopili v novo veroučno leto.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij