Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Občasno bo snežilo, le ob morju in na Goriškem bo povečini suho. Popoldne bodo padavine oslabele in ponekod prehodno ponehale. Pihal bo okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Veter bo popoldne nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Goriškem in ob morju okoli 6 °C.
-1°C | -1°C
petek, 23.02.2018
0°C | 0°C
sobota, 24.02.2018
-2°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-6°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-12°C | -6°C
Opozorila
Četrtek, 22.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 120 km na uro.
-1°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Čistili smo prikrita grobišča


VERSKE

| |
01.11.2017      17:25
A A

Čistili smo prikrita grobišča


Na sončen jesenski počitniški ponedeljek se nas je pet mladih iz župnije Svetega Lovrenca z gospodom župnikom Karlom Pavličem odpravilo z avtom ter prikolico proti Kidričevemu. Odšli smo z namenom, da očistimo okolico prikritih grobov.


Čiščenje grobišč
Čiščenje grobišč
Deli:

Ti so v borovem gozdičku vzhodno od stare pošte, sedaj Industrijsko naselje 1. Tam bo drugega novembra, na vernih duš dan, sveta maša za vse tam pokopane. Grobišče ima identifikacijsko številko 511, grobišče Sterntal 2. Potrjeno je bilo 24. 10. 2007. Na tem območju so bili prikrito pokopani taboriščniki iz Šterntala. Šlo je za osrednje taborišče OZNE (Oddelek za zaščito naroda – varnostno-obveščevalna služba) v Sloveniji. V gozdu je 5 grobov, ob katerih je Komisija Vlade Republike Slovenije za reševanje vprašanj prikritih grobišč naredila mejnike in postavili so tudi križ. Naša naloga je bila, da okolico grobov počistimo. Odstranili smo odpadke, ki jih ni bilo malo. Odpeljali smo kar dve prikolici. Počistili smo tudi veliko vejevja, ki je bilo na poti. Lepo bi bilo, da bi se območje dostojno uredilo.




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3
02.03. - 04.03.2018 | Šport
REGIJSKO PRVENSTVO 2o18 z zračnim orožjem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.