Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
-2°C | 7°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 12°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

9. Zahvala polju v Starošincah


TURIZEM

| |
10.09.2015      21:22
A A

9. Zahvala polju v StarošincahMarta in Jože Murko, Lovrenc 129 a
Marta in Jože Murko, Lovrenc 129 a
Deli:

Jesen je tu! To nam napoveduje tudi prireditev, ki je v nedeljo, 6. 9. 2015, potekala v Starošincah. Že devetič zapored je Turistično društvo občine Kidričevo skupaj s Prostovoljnim gasilskim društvom Starošince in krajani Starošinc organiziralo Zahvalo polju. Prireditev je povezana s kmečkimi opravili in jesenskimi pridelki tega konca Dravskega polja. 

Samo prireditev so pričeli otroci iz vrtca Cirkovce, ki so pod mentorstvom vzgojiteljic izdelovali najrazličnejše izdelke iz koruze, pšenice, krompirja … Seveda na prireditvi ne smejo manjkati tudi veterani Folklorne skupine Vinko Korže iz Cirkovc, ki so s plesom in pesmijo predstavili nekatere stare običaje ob spravilu pridelkov z njiv. In letošnji pridelki so res obilni. To se je pokazalo tudi pri zbiranju naj pridelkov. Tako je v kategoriji krompirja zmagal tisti, ki je zrasel na kmetiji Trčko v Šikolah ter je tehtal kar 1,20 kg. Podobno sta tehtala tudi najtežja kumara Marte Zafošnik iz Lovrenca in najtežji paradižnik Ivanke Strmšek iz Zgornjih Jablan. Martin Krajnc iz Starošinc je tudi letos vzgojil fižol, ki je meril v višino kar 4,5 m. Videli smo tudi naj čebulo, česen, bučo, jajčevec, stročji fižol, pastinak, rdečo peso in grozdje.

Vsako leto pa je najbolj razburljivo tekmovanje v kuhanju »bobovega« golaža. Letos se je med seboj pomerilo osem ekip. Po mnenju strokovne komisije in po mnenju občinstva je najboljši »bobov« golaž skuhala ekipa Kulturnega društva Lovrenc. Vse ekipe v kuhanju golaža so se pomerile tudi v spretnostnih igrah, ki so potekale med prireditvijo. V »kožuhanju« koruze in obešanju na palico, v luščenju koruze in lupljenju krompirja so zmagali veterani PGD Starošince. Prav v spretnostnih igrah se je pokazalo, da bodo mladi morali še malo vaditi, da bodo premagali izkušene domačine.

Prireditev je obiskal tudi župan občine Kidričevo gospod Anton Leskovar, ki je podelil priznanja za najlepše urejeno stanovanjsko hišo, poslovno-stanovanjski objekt in kmetijo. Seveda pa ne smemo pozabiti, da se nam je predstavil Strojni krožek Dravsko polje s svojimi starodobnimi traktorji, sekcijo starodobnikov vodi Stanko Krničar. Starodobniki so marsikomu obudili spomine na stare čase. Seveda pa na prireditvi ni manjkalo niti ubrano petje Fantov treh vasi in ples FS Vinko Korže Cirkovce.

Drugo leto nas čaka že jubilejna 10. prireditev Zahvala polju. Lepo povabljeni na njo že letos. Za pomoč pri izpeljavi prireditve se najlepše zahvaljujemo Prostovoljnemu gasilskemu društvu Starošince in vsem vaščanom Starošinc.

 

Turistično društvo občine Kidričevo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.