Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.08.2018

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 31°C
torek, 20.08.2018
16°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
17°C | 31°C
četrtek, 22.08.2018
17°C | 31°C
petek, 23.08.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Sobota, 18.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

26. Cirkovški fašenk


KULTURA, TURIZEM, DRUŠTVA

| |
09.03.2018      17:45
A A

26. Cirkovški fašenkDeli:

15. 2. 2018, Cirkovce

Besedilo: Vinko Korže

Fotografije: Saša Urih

Povorke so se udeležili številni etnografski liki – pokači, orači, ploharji, kurenti, koranti, manjkala nista Jurek ter Rabolj in najmlajši piceki iz Osnovne šole Cirkovce. Nekaj sončnih žarkov so nam prinesli učenci iz Osnovne šole Cirkovce in vrtca s svojimi ročno izdelanimi maskami. V karnevalskem delu povorke je sodelovalo sedem skupin. 1. nagrado je dobila Sneguljčica – skupina iz KUD Gorica, drugo mesto so si prislužili KUD Juršinci s svojo simfonijo, tretje pa zaspanci iz Leskovca. Nagrado so prejele tudi posamične maske.

Letos smo izbrali novega carja, mladega Teodorja Benkoviča Veličastnega, ki izvorno prihaja iz FS Vinko Korže. Kot pravi tradicija, je skupaj s cirkovškimi »pjebi« oženil Miciko s "slomnatim" možem Onzekom, dekleta so vlekla ploh, in pred sv. Marijo Cirkovško je prisegel, da bo pustna tradicija njegovo poslanstvo, da se ohranja v bodoče.
Ob koncu dogodka so kurenti Vetrovniki izvedli zadnji kurentov zven, ki ga izvajamo že 10 let. Pokači iz Župečje vasi so zavezali svoje biče in jih položili v kot, folkloristi pa so zažgali slamnatega in z njim vse zle misli. Po vasi se je vil tanek dim, ki ja naznanjal pepelnično sredo, in s tem je bil pustni čas pokopan.
Organizatorji se zahvaljujemo vsem obiskovalcem in sodelujočim ter sponzorjem in vam želimo grobo sreče!

Občina Kidričevo

Anoksidal d. o. o.

Janko Dolenc s. p., Čevljarstvo Dolenc

Galvanizacija Fric, površinska zaščita kovin d. o. o.

Transport Frangež, transportne in druge storitve d. o. o.

Picerija Klara, Jaka d. o. o.

Majolka, turistična agencija in prevozništvo in gostišče

Barbara Klajnšek s. p., Bar Korže

PGD Šikole in Jablane
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Bodite prvi pri oddaji mnenja.