Logo MojaObčina.si

Kidričevo

JUTRI
27°C
16°C
ČE.
24°C
17°C
5047

2. mesto mladincev na državnem prvenstvu v Mengšu

Na 28. državnem prvenstvu z zračnim orožjem na 10 m, ki je potekalo v Wellness Centru Harmonija v Mengšu in na katerem je nastopalo več kot 700 tekmovalcev, smo spremljali zanimive odločitve v mladinskih kategorijah z zračno puško. V kvalifikacijskem nastopu v moški konkurenci s puško je Ivo Cicmanovič Zimet s 607,0 krogi dosegel 2. mesto in se uvrstil v finale, kjer nastopa najboljših osem. V finalu je pristal na 7. mestu. Jan Soto Vargas je dosegel 14. mesto, Tilen Vuk pa 25. mesto. 

Boj za ekipno drugo mesto je potekal med mladinci SD Kidričevo (Cicmanovič Zimet, Soto Vargas, Vuk) in SD Dušan Poženel Rečica pri Laškem (Matek, Žagar, Mrgole). Po izjemnem boju so šele po zadnjem strelu zmagali tekmovalci iz Kidričevega s 1765,9 krogi oziroma z 0,4 kroga prednosti pred Laščani.

V kadetski kategoriji je Tadej Kamenšek dosegel 42. mesto (352,7), Zoja Šprah pa 30. mesto (353,8).

Pri pionirjih je Alex Kaučevič s 167 krogi dosegel 46. mesto.


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi