Logo MojaObčina.si

Kidričevo

JUTRI
4°C
-4°C
PET.
4°C
-1°C
5234

Na regijskem prvenstvu v streljanju z zračnim orožjem Kidričani do treh odličij

Sezona tekmovanj v streljanju z zračnim orožjem se v marcu zaključuje. Minuli konec tedna so v Rušah in na Ptuju strelci in strelke tekmovali na regijskem prvenstvu na 10 m in poskušali doseči kvalifikacijsko normo, ki jim omogoča nastop na velikem državnem prvenstvu z zračnim orožjem za vse starostne kategorije, ki bo potekalo v Mengšu med 29. in 31. marcem.
Med člani s puško je Aleš Pernat osvojil 4. mesto s 596,8 krogi. Med mladinci je Ivo Cicmanovič Zimet (602,8) s puško osvojil 2. mesto, 4. mesto Tilen Vuk (581,5) in 5. mesto Jan Soto Vargas (573,0). Ekipno so dosegli 1. mesto.
Med kadeti se je naslova regijskega podprvaka veselik Tadej Kamenšek (375,5), enak dosežek pa je med kadetinjami uspel tudi Zoji Šprah (356,9).
Vsi so dosegli normo in se uvrstili na državno prvenstvo.
Na zračni pištoli je bil med Kidričani najboljši Matevž Mohorko s 537 krogi (8. mesto), 21. mesto je dosegel Jura Lamot in 23. mesto Igor Premužič. Ekipno so dosegli 5. mesto.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi