Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
17°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
17°C | 32°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 32°C
petek, 24.08.2018
17°C | 30°C
sobota, 25.08.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kolesarsko društvo Bilanca Apače


ŠPORT

| |
22.06.2016      13:04
A A

Kolesarsko društvo Bilanca ApačeJernej Ivanovič 1/2 ironman Srbija na stopničkah
Jernej Ivanovič 1/2 ironman Srbija na stopničkah
Deli:
Kolesarsko društvo Bilanca Apače deluje od leta 2013. Sprva smo delali na množičnosti, trenutno pa je v društvu aktivnih nekaj posameznikov, ki tekmujejo in predstavljajo občino Kidričevo in državo na različnih tekmovanjih v kolesarjenju, teku, triatlonu, oviratlonu in še katerih, tako znotraj kakor tudi izven naših meja.
V letošnjem letu sta vredna izpostavitve dosežka, ki ju je dosegel član Jernej Ivanovič, ki je tekmoval na dveh tekmah mednarodnega značaja, in sicer v disciplini triatlon na razdalji polovični ironman, kar pomeni 1,9 km plavanja, 90 km kolesarjenja in 21 km teka v eni sapi.
Jernej je 22. 5. 2016 tekmoval v avstrijskem St. Poeltnu, kjer je na tej razdalji med 2500 tekmovalci zasedel 78. mesto in 12. mesto v svoji kategoriji, kar je glede na to, da je tekma kvalifikacijska za uvrstitev na svetovno prvenstvo in je na njej sodelovalo preko 50 držav, lep dosežek.
Teden dni kasneje je Jernej ponovno tekmoval na tej razdalji, tokrat v Beogradu, kjer je mednarodna tekma prav tako štela za prvenstvo Srbije, in dosegel prvo mesto v svoji kategoriji in drugo absolutno, zmaga mu je ušla za dobre pol minute.
"Jernej je tekmovalec, ki ima vse predispozicije za vrhunskega triatleta, s športom se ukvarja od svojega otroštva, začel je z nogometom, kjer je bil uspešen, dejansko se lahko najde v vsakem športu, zadnja obdobja pa tekmuje v triatlonu, in sicer na tekmah polovična in polna ironman razdalja. Osebno menim, da je tekma v Avstriji dober pokazatelj, da se forma dviguje in da je prognoza dosege stopničk na pomembnih mednarodnih tekmah realna, čeprav s končno uvrstitvijo nisva bila povsem zadovoljna. Cilj so bile stopničke, vendar tudi na teh tekmah vedno ne gre vse po planu. Teden dni kasneje se je pokazalo, da trud, trma in ambicije niso bili zaman, saj je stal na stopničkah. V prihodnje, verjamem, da se kvalificira na svetovno prvenstvo in ga podpre kak sponzor, da se bo lahko brez zadržka udeleževal mednarodnih tekem." (Leon Kaučevič)

Omenimo naj, da so celotno ironman razdaljo – 3,8 km plavanja, 180 km kolesa in 42 km teka – do sedaj opravili trije naši člani: Leon Kaučevič, Jernej Ivanovič in Viki Car in tudi v prihodnje imajo ambicije v tej smeri.
Naš član Damjan Kaučevič pa je letos sodeloval in uspešno končal tek na polovični maraton razdalji 21 km, in sicer v Kopru in Radencih. Verjamemo, da se bo v kratkem spoprijel tudi z razdaljo maratona.
Tudi v drugi polovici leta člani planirajo kar nekaj aktivnosti.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!