Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 35°C
sobota, 24.06.2017
18°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
35°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

KRST GVM STAROŠINCE


PROSTOVOLJSTVO

| |
10.09.2015      17:34
A A

KRST GVM STAROŠINCE


BLAGOSLOV NOVEGA GASILSKEGA VOZILA GVM-1


Deli:

V soboto, 5. 9. 2015, smo gasilci PGD Starošince njegovemu namenu predali novo vozilo GVM-1. Kljub nekoliko slabšemu vremenu smo slovesnost izpeljali po zastavljenem protokolu in se po uradnem delu poveselili še z ansamblom Fretari.

 

Uradni del prireditve se je pričel s parado gasilskih praporjev, zbranih gasilcev iz sosednjih in pobratenih društev, kakor tudi društev Gasilske zveze Kidričevo. Udeležence so nagovorili župan občine Kidričevo g. Anton Leskovar, predsednik Gasilske zveze Kidričevo tovariš Franc Frangež in predsednik gostujočega društva PGD Starošince tovariš Branimir Korez, ki je v svojem nagovoru predstavil zgodovino vozil, ki so služila naši vasi. Poudaril je, da je to pomembna pridobitev za društvo, saj prejšnje vozilo po uradnih predpisih ni več ustrezalo prevozu mladine, katere izobraževanje je ključnega pomena za ohranitev prostovoljstva v gasilstvu. Novo gasilsko vozilo za prevoz moštva in osebne opreme GVM-1 tako ustreza vsem kriterijem. Gasilska nadgradnja je bila narejena pri podjetju Gasilska vozila Pušnik na vozilo Renault Trafic Passenger z dizelskim motorjem, in sicer po tipizaciji, ki jo zahteva Gasilska zveza Slovenije.

 

Pri slavnostni predaji vozila njegovemu namenu je ključe vozila župan g. Anton Leskovar predal poveljniku PGD Starošince tovarišu Antonu Valentanu, le-ta pa je za skrbnika in uradnega voznika imenoval tovariša Alojza Gmajnerja. Farni župnik g. Janko Strašek je vozilo blagoslovil in sledil je prvi uradni vžig GVM-1.

 

Da je naše društvo uspelo pridobiti to vozilo, je bilo potrebno dolgoletno varčevanje in zategovanje pasu, kljub pomoči Gasilske zveze Kidričevo in Občine Kidričevo pa je bilo finančnih sredstev še vedno premalo, zato se je društvo obrnilo na podjetja in posameznike v našem okolišu.

 

Vsem donatorjem, sponzorjem in ostalim dobrotnikom smo hvaležni za pomoč pri nabavi novega vozila. Želimo si, da navdušenje za pomoč sočloveku, ki ga gasilci prav gotovo imamo, ne bi nikoli umrlo. Zavedamo se, da če bomo držali skupaj, nam nobena naravna ali ljudska sila ne bosta mogli preprečiti našega poslanstva, to pa je pomoč sočloveku v nesreči. Še enkrat iskrena hvala za zaupanje v nas in našo skupno prihodnost.

 

Prireditev smo zaključili s podelitvijo priznanj botrom novega vozila, nato pa je sledil zabavni del z ansamblom Fretari, ki je trajal dolgo v noč.

 

Naslednji dan, v nedeljo, 6. 9. 2015, smo člani PGD Starošince priskočili na pomoč Turističnemu društvu Kidričevo in poskrbeli za strežbo pijače na prireditvi Zahvala polju, ki je v naši vasi postala že tradicionalna. 

 

Zapisala: Polona Gojkovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.