Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

pretežno jasno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, tu in tam bo kakšna manjša ploha. Popoldne bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
-0°C | 9°C
ponedeljek, 22.01.2018
-3°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
1°C | 11°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-0°C
9°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Alojzija Pišek se vedno razveseli Veselih ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
09.09.2014      12:31
A A

Alojzija Pišek se vedno razveseli Veselih polank


Predstavnice KORK Cirkovce in ljudske glasbenice Vesele polanke smo gospo Alojzijo obiskale na lep, sončen nedeljski popoldan. Urice so kar prehitro minile ob veselem klepetu in pesmi. Poslovile smo se z obljubo, da se - če ne prej, pa čez leto - ponovno srečamo.


Jaz in moje rožice.
Jaz in moje rožice.
Deli:

Alojzija se je rodila 6. 7. 1923. leta na Dunaju, kamor je šla mama Katarina Bedenik služit. Po enem letu sta se vrnili na Podlože, kjer je bil materin dom. Po letu dni sta odšli na Ptujsko Goro služit. Mama se je po petih letih poročila v Pongrce. Alojzija je dobila dobrega očima, ki pa je žal kmalu umrl. Petnajstletna Alojzija je ostala sama z mamo v skromni kmečki hišici. Pridno sta delali na skromni kmetiji in pomagali.

Šolo je obiskovala v Cirkovcah. Leta 1942 je odšla v Nemčijo v "arbeitsdienst" za sedem mesecev. Po vrnitvi domov se je kmalu poročila s Francem Piškom iz sosednje vasi. Rodilo se jima je sedem otrok. Mož je delal na železnici. Mama ji je umrla, kmalu zatem pa je hudo zbolel tudi mož. Negovala ga je in skrbela zanj sedemnajst let, vse do njegove prerane smrti. Otroci so odhajali. Ostala je sama pod isto streho z družino najmlajšega sina. Žal je tudi on umrl, star komaj 45 let.

Sedaj živi v svojem lepo urejenem domu v prizidku s snaho in z vnukoma. Življenje ji je podarilo 8 vnukov in 8 pravnukov. Kljub temu je včasih osamljena in je vesela vsakega obiska.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KORK Cirkovce? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KORK Cirkovce
KORK Cirkovce
Cirkovce 76
Tel:041 240 095
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.