Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

delno oblačno
Popoldne bo povečini sončno. Ponekod bo pihal severozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
16°C | 30°C
četrtek, 19.07.2018
14°C | 29°C
petek, 20.07.2018
13°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
16°C | 30°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Štefan Pišek - natančen, bister in prijazen ...


PROSTOVOLJSTVO

| |
09.09.2014      14:30
A A

Štefan Pišek - natančen, bister in prijazen


KORK Cirkovce smo ga obiskali skupaj z Veterani folklore in Veselimi polankami v Domu Poljčane. Z osebjem doma smo se dogovorili za prireditev, ki je razveselila tudi ostale stanovalce. Bilo je nepozabno.


Tako veselo je bilo, moji so me obiskali.
Tako veselo je bilo, moji so me obiskali.
Deli:

Štefan se je rodil 31. 7. 1924 v Sp. Jablanah v veliki kmečki družini. Sorojenci so odhajali, na domačiji sta ostala s sestro Pavlo. Nikoli se nista poročila. V poznih letih so skrb zanju prevzeli nečaki. Pavla je umrla, Štefan pa si je poiskal nov dom v Domu upokojencev v Poljčanah. Še vedno je krepak, bistrih misli in poln predlogov za izboljšave. Zelo rad bere in pokomentira dogajanja. 

Bil je dober kmet, sicer je nekaj časa delal drugje, vendar se je hitro vrnil na kmetijo, kjer je skrbel za kmetijo in sestro. Zelo veliko je pomagal tudi sosedom. Slovi kot zelo natančen in dosleden pri delu. Lahko bi tekmoval v pluženju snega, precizni košnji in zasajenosti njiv ali pa v postavljanju plastov sena v linijo. Nered ga moti tudi danes. Ima izjemno lepo izpisano pisavo. Rad se spominja starih časov in nam pripoveduje zgode in prigode nekdaj na vasi, mi pa smo hvaležni poslušalci. Posebno radi poslušamo pesem, ko jo deklamira. Pesem ima več kot 20 kitic. Je prava odprta knjiga zgodovine dogajanja na našem območju.

Želimo mu še dolgo, zdravo, lepo in prijazno življenje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KORK Cirkovce? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KORK Cirkovce
KORK Cirkovce
Cirkovce 76
Tel:041 240 095

Bodite prvi pri oddaji mnenja.