Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
21°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

2014 – 8 let skupine Sosednji prijatelji


DRUŠTVA

| |
28.02.2015      11:48
A A

2014 – 8 let skupine Sosednji prijatelji


V skupini Sosednji prijatelji Kidričevo, ki se je preteklo leto združevala osmo leto zapored, smo kot vsako leto nanizali kar nekaj aktivnosti, ki so se vrstile skozi leto 2014.


2 poletna dejavna dneva
2 poletna dejavna dneva
Deli:

V januarju smo izpeljali srečanje članov in članic skupine, s katerimi smo skupaj izoblikovali letni načrt in pripravili volitve za organe skupine, ki so bile izvedene meseca marca.

Pred zimskimi počitnicami v februarju smo izpeljali skupinski zimski dejavni dan v Mariboru, kamor smo se odpeljali z avtobusom, nekateri drsat v Ledno dvorano, drugi na ogled filma Gremo mi po svoje 2 v Kolosej. 5. aprila so člani skupine sodelovali na prireditvi Sami zase v sklopu dneva za spremembe v športni dvorani v Kidričevem, tradicionalna postavitev »mini« prvomajskega drevesa pa je ob koncu meseca žal odpadla.

V mesecu maju smo imeli srečanje z novinarko časopisa Večer, Slavico Pičerko Peklar, ki je delovanje skupine predstavila v omenjenem časopisu, tega meseca pa so tudi članice skupine z literarnimi deli nastopile na odprtju zgodovinske poti Po poti zgodovine v sodelovanju z Zgodovinskim društvom Kidričevo in Občino Kidričevo. Ob koncu meseca smo se vključili in sodelovali na ustanovitvi fundacije V objemu skupnosti Kidričevo, ki je bila v Parku mladosti.

V soboto, 8. junija, smo pomagali in se predstavili na 1. Mednarodnem sejmu zbirateljev starin, ki ga je pripravilo Zgodovinsko društvo Kidričevo. V juliju smo izpeljali sestanek z gospodom županom Antonom Leskovarjem in s pripravljavci II. Poletnih dejavnih dni, ki smo ju pripravili 12. in 13. avgusta.

V torek, 12. 8., smo za približno 35 otrok pripravili dogajanje v Učilnici v naravi v Strnišču v sodelovanju z Občino Kidričevo in ddr. Ano Vovk Korže ter zvečer tudi prvič kino na prostem, ki se je odvijal pred športno dvorano med 20. in 24. uro. Le-tega se je udeležilo približno 100 udeležencev. Istega dne je enajstim pripravljavcem dejavnih dni Restavracija Pan donirala malice. V sredo, 13. 8., pa smo izpeljali 4. Poletni skupinski izlet v terme Čatež.

Novo šolsko leto smo pričeli s sestankom članic in članov ter v mesecu novembru izpeljali srečanja s predsednico DPD Svoboda Kidričevo go. Majdo Klemenčič Vodušek in županom g. Leskovarjem. Leto smo sklenili z zimskimi kreativnimi delavnicami in s sodelovanjem na stojnici ob prazničnih dogodkih v Parku pod tisočerimi zvezdami (Parku mladosti).

Ob koncu se želim zahvaliti vsem voditeljem skupine, s katerimi se skupaj trudimo, da na pozitiven in pester način združujemo otroke in mlade ter z njimi oblikujemo skupna srečanja.

Članom in njihovim staršem izrekamo iskreno zahvalo za zaupanje in sodelovanje. Tudi vsem odraslim, ki nam pri tem pomagate; iskrena hvala gre g. županu, g. Napastu in ge. Mojci Meško, s katerimi smo letošnje poletje oblikovali poletna dejavna dneva, vsem našim donatorjem in društvenim prijateljem se iskreno zahvaljujemo.

Trudili se bomo še naprej!


Žan Jerenko, 

predsednik skupine
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.