Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
7°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 12°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 13h
Dane popoldne bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

3. TRADICIONALNI IZLET ŽUPEČANOV


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
20.06.2014      13:00
A A

3. TRADICIONALNI IZLET ŽUPEČANOV


Župečani smo se tudi letos odpravili na že 3. izlet po Sloveniji. Tokrat nas je pot vodila na Bizeljsko. Ko smo prispeli na Otočec, smo najprej postavili gasilsko mizo in se malce okrepčali, nato pa smo si še ogledali grad Otočec, se sprehodili po čudovitem parku in uživali ob lepotah narave. Sledil je ogled repnice Najger.


V idiličnem objemu narave ob gradu Otočec smo naredili skupinsko fotografijo. Foto: Lara Furjan
V idiličnem objemu narave ob gradu Otočec smo naredili skupinsko fotografijo. Foto: Lara Furjan
Deli:

Repnice so jame, izkopane v kremenčev pesek. Posebnost teh jam je, da imajo na stropu različne naravne freske. In vsak najde kakšno novo podobo. Včasih so jih imeli za shranjevanje poljskih pridelkov, danes pa v njih hranijo vino. Po kosilu smo si ogledali samostan in cerkev v Olimju, kjer nam je minorit pripovedoval o zgodovini kraja in cerkve. Ob samostanu smo si lahko ogledali zelo velik in urejen zeliščni vrt. Blizu je tudi čokoladnica, mimo katere nismo mogli oditi. V njej smo se posladkali. Izlet je bil zelo sproščen in poučen, saj smo izvedeli veliko novega o naši domovini.

''Na našem izletu nam je bilo naklonjeno tudi vreme in tako nam nič več ni moglo pokvariti dobrega vzdušja, zato verjamem, da bo izlet vsem ostal v lepem spominu,'' je povedala Jasmina.

Veselimo se že naslednjega izleta.

                                                                                                                    Lara Furjan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.