Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
1°C | 15°C
četrtek, 23.11.2017
0°C | 14°C
petek, 24.11.2017
1°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 8°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

2 dejavna poletna dneva za otroke, mlade in ......


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
04.09.2014      19:38
A A

2 dejavna poletna dneva za otroke, mlade in starše


Dejavna dneva smo v skupini Sosednji prijatelji organizirali drugo poletje zapored. Potekala sta v torek, 12., in sredo, 13. avgusta 2014, pod geslom KRE-AKTIVEN.


Skupinska fotografija iz Učilnice v naravi.
Skupinska fotografija iz Učilnice v naravi.
Deli:

TORKOV KRE-AKTIVNI DAN S KINOM NA PROSTEM

V torek, 12. avgusta, smo člani skupine Sosednji prijatelji Kidričevo pripravili tako športno kot kreativno preživljanje zaključka počitnic naših mladih občanov z obiskom Učilnice v naravi v Strnišču.

Z otroki smo se tja odpravili po gozdni poti, kjer nas je pričakala gospa ddr. Ana Vovk Korže s Filozofske fakultete v Mariboru. Seznanila nas je s prihodnjimi načrti dela v učilnici in nam predstavila tamkajšnje živalske in rastlinske vrste, ki jih bodo udeleženci lahko tudi sami spoznali v naravi. Nato pa smo poprijeli za motike in lopatke ter presadili in opleli dišeča zelišča ter tam živečim žuželkam pripravili ljubko prebivališče - tako imenovani hotel za žuželke. Ob zaključku programa pa smo se sprostili ob športnih igrah in risanju v kreativnih delavnicah. Skupaj smo tudi naredili prostorsko instalacijo - skupinsko drevo, na katerega je vsak izmed udeležencev obesil list, ki ga je oblikoval sam, ter tako postal del oživljanja Učilnice v naravi v občini Kidričevo. Za zaključek dneva so si udeleženci ogledali filme v kinu na prostem, ki smo ga pripravili ob Osnovni šoli Kidričevo, kamor se nam je pohvalno pridružilo čez 100 občanov, ki so se »zvrstili« ob gledanju filmov vse tja do polnoči.

 Patrik Komljenovićpredsednik skupine - pomočnik


4. SKUPINSKI POLETNI IZLET V TERME ČATEŽ

V sredo, 13. avgusta, smo se ob osmih zjutraj »vkrcali« na avtobus, se prešteli in odpeljali proti Čatežu. V vožnji smo uživali, nekateri bolj, nekateri manj. Pogovarjali smo se, brali in zabavali. Po dolgi vožnji pa smo le prispeli v termalni park Čatež. Razdelili smo si karte in se z navdušenjem zapodili proti bazenom.

Nadeli smo si kopalke in že smo bili v vodi. Vsi smo bili tako veseli, da si lahko čutil pozitivno energijo v ozračju. Nekateri smo se bolj navdušili nad bazeni in plavanjem, drugi pa bolj nad vsemi tobogani, ki jih ni tako malo. Ko je napočil čas kosila, smo se vsi počasi vračali proti mestom, kjer smo pustili nahrbtnike. Popoldanski del dneva pa so nekateri izkoristili za vroče sončne žarke, drugim pa je prijala zabava v vodi.

Zabavno in nepozabno druženje s prijatelji pa se je kmalu zaključilo. Preoblekli smo se, pospravili stvari v nahrbtnike in se odpravili. Seveda smo pred odhodom posneli še zadnjo skupno fotografijo dneva.

A zabava se še vseeno ni končala, temveč se je nadaljevala v bližnjem turističnem središču in lunaparku. Bilo je toliko zanimivih stvari, da se nisi mogel odločiti, kam najprej. Po razburljivih doživetjih smo se namestili nazaj na avtobus in odpeljali proti Kidričevemu. Na avtobusu nas je večina spala, ko pa smo prišli domov, pa so se naše poti spet ločile.

Ta dan je resnično bil nepozaben in pričakujemo še več takšnih zabavnih dni v prihodnosti.

Lana Kozjak


Zahvaljujemo se županu g. Antonu Leskovarju in občinski upravi za pomoč pri organizaciji dejavnih dni, ddr. Ani Vovk Korže, ki nam je predstavila učilnico v naravi, pekarni Strnad, ki nam je podarila štručke, Restavraciji Pan za malico - namenjeno pripravljavcem dejavnih dneh, vsem našim članom - pripravljavcem, spremljevalkam, staršem in otrokom, ki so se povabilu odzvali v lepem številu, ter Janu Emeršiču in Urošu Leskovarju za pomoč pri pripravi kina na prostem. Hvala pa še vsem voditeljem skupine, ki ste zavzeto bdeli nad organizacijo.

Velika hvala!

Žan Jerenko


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.