Logo MojaObčina.si

Kidričevo

DANES
31°C
17°C
JUTRI
26°C
17°C
6662

Ludi so prišli hco, v Cirkovcah je lušno blo!

Na pustni torek je toplo pomladno vreme napolnilo cirkovško avenijo s karnevalskimi barvami.

6. 3. 2019, Cirkovce

Fotografije: Monika Gerečnik

 

Letošnjo sončno povorko so svojim glasnim pokom otvorili pokači iz Župečje vasi. Imeli smo čast, da nas je obiskal baron Jakob Zekel Videmski, 17. princ ptujskega karnevala Darko Cafuta s svojo gardo. Domači folkloristi so, kot veli tradicija, na pustni torek po vasi vlekli ploh.

Sledila je slavnostna otvoritev skulpture Onzek. Njen avtor je Bogomir Jurtela, nekdanji sovaščan in ravnatelj Osnovne šole Cirkovce, kateremu se zahvaljujemo za njegov trud in prizadevnost za ohranjaje in prepoznavnost pustne tradicije vleke ploha, ki bo predvidoma letos vpisana v nacionalni Register nesnovne kulturne dediščine.
Sledil je sprehod najmlajših, učencev iz Osnovne šole Cirkovce in otrok iz vrtca, ki so navdušili s svojimi kreativno izdelanimi maskami.

Fašenka pa brez korantov in kurentov ne bi bilo. Iz glasnih zvoncev Kurentov Vetrovnikov, Korantov iz Lancove vasi in Novih Korantov 94 je v našem rondoju odmevalo: »Glun, glun, glun …« Veseli smo bili tudi etnografske skupine FD Košuta Poljčane in ciganov iz TD Leskovec.

V karnevalskem delu povorke je sodelovalo deset skupin:

1. POLŽI iz Hotinje vasi;

2. MORSKI PSI iz Leskovca, društvo Kocil;

3. POMARANČE iz Šole zdravja Cirkovce;

4. SAMURAJI iz KUD Urška Prepolje, prejemniki 3. nagrade;

5. KOKOTI iz KED Juršinci, prejemniki 2. nagrade;

6. FLAMINGO iz Njiverc, prejemniki 1. nagrade;

7. KING KONG iz KUD Sp. in Zg. Gorica;

8. MESARIJA EXPRES in polanski dečki iz Dobrovc;

9. V OBJEMU VODNIH BOGOV s člani društva Klopotec Soviče Dravci, prejemniki 4. nagrade;

10. MAŠČEVALCI, liki iz filma.

 Okronali smo novega carja Aleša Laha, znanega tudi kot »pojočega mesarčka« in ga preimenovali v »pojočega carčka«. Verjamemo, da bo častno in z veliko mero po naši fari širil dobro voljo in smeh. Na pustnem balu nas je zabavala skupina Pop Art Band z združenimi močmi mini godbe Pepi Krulet.

Pust so pokopali kurenti iz etnografskega društva Kurenti Vetrovniki z izvedbo zadnjega kurentovega zvena. Odložili so svoje težke oprave in si segli v roke do naslednjega pustnega časa.

 Organizatorji se zahvaljujemo vsem obiskovalcem, sodelujočim in sponzorjem ter vam želimo grobo sreče!

 

TRANSPORT FRANGEŽ d.o.o.

GALVANIZACIJA FRIC d.o.o.

ANOKSIDAL d.o.o.

PLASTIKA MEDVED d.o.o.

TALUM d.d.

JANKO DOLENC s.p.

CENTER POSLOVANJA d.o.o.

KRI & ZA ŽIVINOZDRAVNIŠKA AMBULANTA

ŽITNIK DAVID s.p.

PICERIJA JAKA d.o.o.

OBČINA KIDRIČEVO

ZVEZA KULTURNIH DRUŠTEV OBČINE KIDRIČEVO

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi