Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno jasno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
4°C | 10°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-3°C | 10°C
torek, 21.11.2017
-0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
3°C | 14°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prireditev ob materinskem dnevu v Lovrencu


KULTURA

| |
21.05.2015      23:41
A A

Prireditev ob materinskem dnevu v Lovrencu


V nedeljo, 22. marca 2015, smo počastili prav poseben praznik, materinski dan. Skoraj enourno prireditev smo posvetili zlasti mamam, seveda pa tudi očetom, babicam, dedkom in vsem ostalim, ki radi pridejo pogledat nastope otrok v dvorani v Lovrencu. Letos nam je bilo vodilo cvetje, prireditev pa smo poimenovali »Bela roža« po dramatizaciji, ki so jo izvedli učenci tretjega, četrtega in petega razreda OŠ Lovrenc. Predstavili so nam zgodbo pisatelja Saida z naslovom Nekoč je živela bela roža in nam tako odgovorili na vprašanje, kako je biti drugačen.


Deli:

Na oder so stopili učenci OŠ Lovrenc od prvega do petega razreda. Na nastope so se vestno pripravljali v šoli, seveda s pomočjo učiteljic, in tako v redni šolski program vključili še poseben trud in dodano vrednost. V sodelovanju z likovno sekcijo KD Lovrenc so pridno izrezovali in oblikovali cvetke za cvetlično mavrico. Prireditev sta povezovala Sara, učenka 5., in Andrej, učenec 4. razreda. Videli smo zelo raznolik program, sestavljen iz plesnih in pevskih točk, nastopov mladih harmonikarjev, otroci so nam pripravili tudi recitacije in z nami delili misli o mamicah. Recitacijska sekcija KD Lovrenc je pripravila poezijo avtoric nežnejšega spola na tematiko materinstva in cvetja.

Učiteljice, učenci in učenke OŠ Lovrenc ter člani KD Lovrenc smo bili veseli številčnega obiska, spremljanja nastopov z nasmehi na obrazih in glasnega aplavza. Prav tako nas je razveselilo, da si je naše nastope ogledala ravnateljica OŠ Kidričevo gospa Alenka Kutnjak. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo Urošu in Juretu, ki sta poskrbela za ozvočenje, in vsem tistim, ki so pripravili dvorano.

Ne dvomim, da se je komu ob spremljanju otroških nastopov utrnila kakšna solza in da smo občinstvu polepšali nedeljsko popoldne.


Sonja Pišek,

Kulturno društvo Lovrenc na Dr. polju
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
19.09.2017 | Šport
REKREACIJA V DVORANI
20.11.2017 | Tečaji in delavnice
Božične otroške delavnice z DPD Svoboda Kidričevo
22.11.201 | Turizem
Sklepna delavnica na temo turizma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.