Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno jasno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
4°C | 10°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-3°C | 10°C
torek, 21.11.2017
-0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
3°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Zdravi smo toliko kot so zdrave naše celice


OBVESTILA, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
16.08.2015      15:46
A A

Zdravi smo toliko kot so zdrave naše celiceDeli:

V svetu hitre prehrane ni nobeno presenečenje, da je zdravje ljudi slabo. Vsak dan 95 % populacije v Severni Ameriki ne bo zaužilo dovolj hranil, potrebnih za zdravje, ta trend se širi v ostale razvite države. Prav tako bo 75% ljudi zaužilo hrano, ki bo prispevala k poslabšanju zdravja. Če organizem ne dobi, kar potrebuje, ampak dobi preveč nepotrebnih snovi, boste ustvarili luknje v svojem prehranjevanju in se izpostavili tveganju za razvoj številnih bolezni, ki so povezane z nepopolno in/ali nezdravo prehrano. GNLD je razvil prehranska dopolnila, ki vam bodo pomagala zapolniti luknje v vašem prehranjevanju. Ko boste spoznavali izdelke GNLD, ne boste zasledili "modnih" ali "trendovskih” izdelkov. Zakaj? Ker GNLD že več kot 54 let raziskuje in izdeluje prehranska dopolnila, ki so del verige človeške prehrane in so biokompatibilna/skladna z telesom. Če določene surovine ne veljajo za varne v človeški prehrani, jih ne bodo uporabili v naših izdelkih. Zdravje je vaše in naše največje bogastvo, zato ga mi jemljemo resno.

 

ZDRAVI SMO TOLIKO, KOLIKOR SO ZDRAVE NAŠE CELICE!

Z uravnoteženo prehrano telo aktiviramo, da samo začne popravljati poškodovane celice. Skupno stališče medicine in prehranskih strokovnjakov je, da moramo s hrano dobiti vse za življenje potrebne snovi. Danes pa je to skoraj nemogoče brez dopolnjevanja z naravnimi prehranskimi dopolnili.

 

Zakaj prehranska dopolnila?

V 20. stoletju so se zgodile velike spremembe v načinu življenja in dela. Prehrana, ki prevladuje v industrijskem svetu zadnjih nekaj desetletij, je neposredno povezana z epidemijo kroničnih bolezni. Z nebrzdano industrijsko in kemijsko predelavo ter z energetsko potratnostjo smo onesnažili okolje (vodo, zemljo, zrak…). V logiko dobička pa sta se žal vključili tudi agronomija in živilska industrija, na m2 bi radi pridelali čim več in čim hitreje, žal večina z kemičnimi dodatki. In rezultat? Danes so se donosi na poljih vsaj podvojili, a rastline imajo v sebi bistveno manj hranilnih snovi kot pred 50 leti, v postopkih predelave se jih veliko izgubi.

Raziskave kažejo da:

  • je imel na primer brokoli leta 1999 že več kot polovico manj kalcija kot leta 1963, v paradižniku pa se je vsebnost zmanjšala skoraj za trikrat
  • zaradi hitre prireje živine se zmanjšuje vsebnost železa v govejem mesu. Zaradi tega se je spremenila sestava telesne maščobe živali in v mesu skorajda ni več omega 3 maščobnih kislin
  • Porazna slika je tudi pri mleku; to danes vsebuje 60 odstotkov manj kalcija in kar 90 odstotkov manj bakra, mišljeno predelano mleko…ne domače,
  • Zaradi mletja žita z odstranitvijo kalčkov in zunanje ovojnice, so se v moki zmanjšale vsebnosti maščobnih kislin, vitaminov in mineralov. Teh je po podatkih britanske fundacije za mentalno zdravje Feeding Minds le še nekaj % prejšnjih količin. Po drugi strani smo pod vplivom onesnaženega okolja, sevanja, izpušnih plinov kajenja, idr.. v veliki meri izpostavljeni delovanju prostih radikalov.

Da bi se telo lahko uspešno borilo proti njim, bi morali v prehrani močno povečati prav vnos antioksidantov, aminokislin, vitaminov, mineralov, vlaknin in esencialnih maščobnih kislin, ki jih z moderno hrano žal ne dobimo niti toliko, da bi zadostili osnovnim potrebam človeškega organizma. Če k vsemu temu dodamo še enostranske shujševalne diete, pretirano uživanje sladkorja in sladkarij ter neustrezno floro v črevesju, mora v telesu nujno nastati neravnotežje. Posledica so alergije in slab imunski sistem.

 

Kaj so prehranska dopolnila?

So naravne snovi, s katerimi dopolnimo prehrano, da je uravnotežena in z njo dobimo vse za življenje potrebne snovi: aminokisline, vitamine, minerale, encime idr.., z njimi vzdržujemo, obnavljamo in zaščitimo celice, ki jih je v telesu cca 70 milijard. Sprememba prehrane ni enostaven in ne prijeten prehod za nekoga, ki živi v hitrem življenjskem ritmu modernega industrializiranega sveta.  Prehranska dopolnila, ki so dobro formulirana in pridobljena iz izvora polnovredne hrane, lahko zapolnijo vrzeli v moderni industrijsko predelani prehrani. Našemu telesu pomagajo pri proizvajanju  energije, večajo vitalnost in daljšajo življenje. Na kaj moramo biti pozorni pri nakupu prehranskih dopolnil? Pomembno je vedeti, da niso vsa dopolnila na tržišču enaka in enako dobra. Dopolnila morajo biti naravna, torej iz enakih sestavin kot hrana, le da so te snovi v dopolnilih skoncentrirane. Sintetični pripravki lahko povzročijo več škode kot dobička. Sintetične molekule so za razliko od naravnih precej večje in pravilnih kristalnih oblik, takih pa telo ne prepozna. Posledica so stranski učinki! Po drugi strani pa so tudi dopolnila  izdelana na naravni osnovi, pogosto samo ekstrakt najpomembnejših učinkovin posameznih rastlin in nikakor ne celota, ki vsebuje še paleto dodatnih učinkovin. Prav celota vseh sestavin neke hrane pa je značilna za prava naravna prehranska dopolnila.

Primer: betakaroten je samo ena izmed več kot 600 vrst karotenoidnih sestavin in je sam v večjih količinah celo škodljiv. Nasprotno je npr..od družbe GNLD, Carotenoid Complex –kot že ime pove – vsebuje kompleks velikega števila karotenoidnih substanc, kot jih vsebuje idealna porcija sadja in zelenjave bogate s Carotenoidi, npr. 1 škatla vsebuje izvlečke hranil 125 kg sadja.

 

Kako dolgo uživati prehranska dopolnila? Prehranska dopolnila potrebujejo nekaj časa, da se vgradijo v celice. Ker smo ljudje različni, je izboljšanje opazno različno hitro. V povprečju se pozitivni učinki pokažejo najkasneje v šestih tednih (lahko že prej), optimalni učinki pa se pokažejo po treh mesecih, ko celice postanejo bolj prožne in presnovni procesi bolje delujejo. Pravi in dolgotrajni učinki, v kvaliteti življenja in počutju, se pokažejo po daljšem jemanju, saj se v dveh letih obnovijo skoraj vse celice v človeškem telesu (razen kostnih), če imajo seveda za to potreben »material« Iz tega razloga je dopolnila smiselno jemati  predvsem preventivno (na daljši rok in v manjših količinah) lahko pa seveda tudi kurativno (v večjih odmerkih do izboljšanja stanja), nato pa preventivno.

Če današnji zdravniki ne bodo postali prehranski strokovnjaki, bodo današnji strokovnjaki za prehrano postali zdravniki prihodnosti!  dr. Paavo Airola

Poudariti pa je potrebno, da so prehranska dopolnila komplementarni del in podpora uradni medicini, nikakor pa niso del alternativne medicine!  Prav tako dopolnila niso nadomestilo za uravnoteženo prehrano, marveč so njeno dopolnilo. Z njimi vzdržujemo, obnavljamo in ščitimo celice, ki se tako same branijo pred notranjimi in zunanjimi škodljivimi vplivi na telo.

 

Če želite več informacij o dopolnilih jih morda naročiti in/ali prejeti brezplačni e-katalog ali samo nasvet se oglasite

 

član/distributer GNLD:

Konrad Mlinarič

Trniče 33

2206 Marjeta na Dravskem polju

051/411-237

kmlinari58@gmail.com

 

več na spletni strani: www.gnld.com in www.srecno.zivljenje.com
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
19.09.2017 | Šport
REKREACIJA V DVORANI
20.11.2017 | Tečaji in delavnice
Božične otroške delavnice z DPD Svoboda Kidričevo
22.11.201 | Turizem
Sklepna delavnica na temo turizma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.