Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
9°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pisatelj Ivan Sivec na obisku v Cirkovcah


KULTURA

| |
10.11.2014      8:52
A A

Pisatelj Ivan Sivec na obisku v Cirkovcah


V petek, 26. oktobra, je kulturno hišo ob železniški postaji v Cirkovcah obiskal Ivan Sivec.


Pisatelj Ivan Sivec, učenci OŠ Cirkovce z mentorico Jernejo Kuraj. (Foto: Saša Urih.)
Pisatelj Ivan Sivec, učenci OŠ Cirkovce z mentorico Jernejo Kuraj. (Foto: Saša Urih.)
Deli:

Eden izmed najbolj branih slovenskih pisateljev, ki piše v različnih literarnih žanrih in je ljubiteljem narodno-zabavne glasbe dobro poznan kot odličen tekstopisec. Prav na tem področju mu je gostitelj večera in vodja Kulturne hiše tete Malčke Miran Urih podal izziv, da mojster besede pripravi besedilo, ki bi v pesmi in glasbi na odru združilo ljudske muzikantke Vesele polanke s sinovi iz sestava Pepi krulet.

Pisatelj Ivan Sivec je povedal veliko zanimivega o svojih popotovanjih po svetu, o prijateljstvu in sodelovanju z bratoma Avsenikoma. Predstavil je knjižna dela in nas nasmejal s svojimi zgodbami. Za knjižnico v kulturni hiši nam je gost poklonil knjigo Pod cvetočimi kostanji. 

Večer so popestrili tudi učenci OŠ Cirkovce, ki so z mentorico Jernejo Kuraj pripravili uvodno predstavitev o pisatelju, krajšo dramsko uprizoritev, kasneje pa so zaigrali tudi na inštrumente.

Z glasbenimi vložki se je predstavila glasbena šola, ki deluje v okrilju Kulturnega društva Idila, in tako oznanila začetek novega glasbenega šolskega leta. Še zmeraj velja vabilo k vpisu v glasbeno šolo za vse, ki se želijo naučiti igranja na diatonično harmoniko.

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.