Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.08.2017

delno oblačno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo ponekod po kotlinah nastala megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na Primorskem do okoli 15 stopinj C.
11°C | 24°C
torek, 22.08.2017
10°C | 24°C
sreda, 23.08.2017
12°C | 26°C
četrtek, 24.08.2017
12°C | 30°C
petek, 25.08.2017
13°C | 31°C
Opozorila
Nedelja, 20.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Likovna razstava in strokovno predavanje o ......


KULTURA

| |
03.11.2014      10:00
A A

Likovna razstava in strokovno predavanje o demenci


V nedeljo, 26. oktobra, se je v Kulturni hiši tete Malčke v Cirkovcah odvijal dogodek, poimenovan »Ne pozabi name«.


Članice likovne sekcije PD Cirkovce.
Članice likovne sekcije PD Cirkovce.
Deli:

Dogodek "Ne pozabi name" je nadaljevanje reportaže akademske slikarke in fotografinje Saše Urih o oboleli babici Mari in bolezni demenca, ki je bila objavljena tudi v septembrski številki revije Viva. V ta namen je bil poleg odprtja razstave osrednji dogodek večera predavanje gospe Jožice Gamse, dr. med., spec. psihiatrije. Doktorica je poudarila pomen preventive, odgovarjala na vprašanja in povedala: "Človek mora vse življenje nekaj početi. Ne le fizično, ampak tudi z možgani. Učiti se in spet učiti. Ne pa, da se z odhodom v pokoj upokoji na vseh področjih in ga razen domačega vrta in vnukov pravzaprav nič več ne zanima. Če bi se ljudje že v mladosti pričeli pripravljati na starost, številnih stisk, s katerimi se sedaj soočajo, ne bi bilo.” 


Namen razstave je bil na kreativen način ozavestiti okolico s pomočjo likovnega jezika. Avtorice iz likovne sekcije PD Cirkovce so lastne izkušnje in svoja mišljenja prenesle v svet ustvarjalnosti in tako so nastala dela, ki izražajo za včeraj in opominjajo za jutri. Razstava, sestavljena iz likovnega in fotografskega sklopa, ponuja raznolik pogled v življenje, ki ga zaznamuje demenca. Avtorice so pod vplivom tendenc pop-arta slikale ure in izdelovale kolaže. Idejo za delo so črpale iz psihološkega testa KPSS risanje ur.

 

Uvodnemu recitalu, v katerem so bila predstavljene pesmi Kajetana Koviča, in strokovnemu predavanju je sledil še glasbeni nastop Veselih polank. Po dolgem času se jim je na odru pridružila tudi Mara Urih, ki je zaradi bolezni morala prenehati z nastopi v skupini. Veselje med aktualnimi članicami Emico Kovačič, Milico Kovačič, Dragico Krajnc in Pavlo Veler je bilo ob prihodu Mare izjemno in ganljivo. Marsikomu v publiki so se prikradle tudi solze na obraz.


Zahvaljujemo se vsem sodelujočim in obiskovalcem. Obljubljamo, da bomo v Kulturni hiši tete Malčke še naprej ustvarjali program, ki bo povezoval in navdihoval ustvarjalce in udeležence. Hkrati napovedujemo niz dogodkov na Festivalu idej, ki bo potekal v mesecu decembru. Vabljeni, in da boste obveščeni, se nam pridružite na facebook-u – Festival idej.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2017
Danes ni dogodkov.
26.08.201 | Šport
Kidričevo Open 2017
25.08.2017 | Družabni dogodki
5. POLETNI DEJAVNI DNEVI za otroke, mlade in starše 2017
25.08.2017 | Šport
ŠPORTNI VIKEND "ŠD ŠIKOLE 2017"
26.08.201 | Šport
Kidričevo Open 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.