Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
20°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

10. kmečke igre v Pongrcah


NOVICE

| |
27.06.2015      10:05
A A

10. kmečke igre v Pongrcah


V nedeljo, 14. 6. 2015, so v Pongrcah potekale že desete jubilejne zabavno-rekreativne igre s kmečkih pridihom.


Deli:

Tudi letos so za organizacijo in izvedbo iger poskrbela marljiva dekleta in žene iz Društva podeželskih žena in deklet iz občine Kidričevo. Dogodka se je udeležila tudi podžupanja občine Kidričevo Anja Rajher, ki je v uvodnem nagovoru pozdravila sodelujoče.

Letošnje igre so sicer privabile manj gledalcev kot lanske, vendar so se v tekmovanju pomerile kar 4 skupine: Strojni krožek Dravsko polje, Društvo upokojencev Cirkovce – ženske, Društvo podeželskih žena in deklet Kidričevo in Društvo upokojencev Cirkovce – moški. Udeleženci so tekmovali v 6 kmečkih disciplinah: pobiranje boba, žaganje drv, vožnja drv, kotaljenje bale, hitra hoja in kremne rezine.

Pri prvi igri pobiranje boba so se najbolj izkazale ženske tekmovalke, saj sta obe ženski skupini dosegli najhitrejši čas. Najtrši oreh za tekmovalce je bila igra kotaljenje bale, saj so morali težko balo kotaliti čez zahtevne ovire. Tekmovalci so povedali, da so se za to igro pripravljali z dvigovanjem uteži, da so utrdili svojo moč v rokah. Tudi igra hitra hoja je od tekmovalcev zahtevala veliko napora in zbranosti. Najbolj zabavna in obenem tudi slastna igra je bila igra s kremno rezino.

Kremna rezina oz. po domače kar kremšnita je najbolj razširjena sladica v Sloveniji. Sestavljena je iz več plasti: spodnje plošče iz listnatega testa, kuhane vanilijeve kreme, stepene sladke smetane in posladkane zgornje plošče iz listnatega testa. Najbolj znane kremšnite so na Bledu, kjer jih pripravljajo že od leta 1953.

Tekmovalci so morali z zavezanimi rokami pojesti rezino v najkrajšem možnem času. Glede na dober čas, ki so ga dosegli, si upam trditi, da jim je rezina zelo teknila. Zmagovalci iger so bili moška ekipa Društva upokojencev Cirkovce. Na koncu so se lahko vsi sodelujoči in gledalci okrepčali s hrano in pijačo, ki so jo izvrstno pripravile organizatorke iz Društva podeželskih žena in deklet Kidričevo.

 

Eva Žunkovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.