Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.07.2017

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, le na severu bo več oblačnosti. Ob meji z Avstrijo ni povsem izključena kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
18°C | 34°C
sobota, 22.07.2017
18°C | 32°C
nedelja, 23.07.2017
18°C | 33°C
ponedeljek, 24.07.2017
20°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 18h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
18°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Pozdrav poletju drugič v Ložicah


TURIZEM

| |
19.09.2011      13:22
A A

Pozdrav poletju drugič v Ložicah


Dve uri programa, 21 točk in 200 plesalcev različnih zvrsti iz vse regije ter številni obiskovalci so zaznamovali letošnji program festivala.


Plesni festival Pozdrav Poletju Ložice. Foto: ZOSO photography
Plesni festival Pozdrav Poletju Ložice. Foto: ZOSO photography
Deli:

Plesalci in plesalke različnih generacij in plesnih zvrsti z Goriške so se 2. septembra predstavili v Ložicah na prireditvi Pozdrav poletju, ki jo organizira Športno-rekreativno društvo Ložice. Za programski del je odgovorna Tanja Simčič Makuc, ki je festival, na katerem bi se okoliški prebivalci še zadnjič pred začetkom šolskega leta prišli sprostit in zabavat, zasnovala lansko leto skupaj s predsednico ŠRD Ložice Sašo Jug. "Ker tudi sama plešem, vem, da so tovrstne prireditve vedno zelo obiskane in naš plesni festival je očitno prava formula za tukajšnje prebivalce, ki se z veseljem odzovejo in podprejo naš Pozdrav poletju,« pravi Tanja. Priprave na tak dogodek niso prav nič enostavne in organizatorji vložijo veliko truda, da bi tako obsežen festival uspel in gledalcem ostal v spominu. »Člani športnega društva smo imeli letos kar dva meseca intenzivnega dela,« še dodaja. 


V več kot dveurnem programu se je tokrat z 21 točkami predstavilo okrog 200 plesalcev iz regije. Nastopili so posamezniki, plesni pari in skupine klubov Pegasus, Terpsihora, KreART, Nefes, Twist, Dolls, Twirling Deskle ter mažoretke in pihalni orkester Anhovo, program pa je povezoval voditelj Primož Troha.


Športno igrišče v Ložicah je pokalo po šivih, saj si je hip hop, navijaške, mažoretne, orientalske, folklorne in druge plesalce prišla ogledati izredno številčna publika: »Ko izbiram nastopajoče, najprej pomislim na gledalce vseh generacij in prav takšen je bil tudi program – za vse okuse in starosti. In kar je najbolj zanimivo – najmlajši plesalec na festivalu je bil triletni Nik Štendler, najstarejša plesalka pa je bila Jožica Stanič iz plesne skupine Tince iz Deskel. Presenečenje večera so bili člani šole za nastopanje Bast iz Ljubljane s plesalcem Urošem Jordanom, ki že drugo leto poučuje tekmovalne skupine pri KreART-u. »To skupino sem prvič videla na mednarodnem tekmovanju v Lignanu in takoj mi je bilo jasno, da bodo letos prav oni naši gostje. V dvajsetih minutah so nam pokazali break dance, hip hop, jazz balet in celo pevske sposobnosti,« je bila vidno navdušena Tanja.


Letošnji plesni festival Pozdrav poletju, za katerega upamo, da bo še dolgo razvesljeval plesalce in gledalce Goriške, se je od lanskega razlikoval v programu. »Letos smo lahko videli boljše točke, saj skoraj vse nastopajoče skupine in solo plesalke dosegajo vrhunske rezultate v Sloveniji in tujini. Veseli pa me predvsem to, da se je letos večina plesnih klubov zaradi lanskega pozitivnega odziva na festival prijavila kar sama,« zaključuje Tanja, ki že snuje ideje za prihodnje leto.


Avtorica teksta: Ana Cukijati
Povezave:srd-lozice.com/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 52
Izšla: 30.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.07.2017
Danes ni dogodkov.
22.07.201 | Ostalo
Tržni dan
22.07.201 | Ostalo
Delovna akcija
22.07.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
22.07.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir za pokal Cafe Libero
29.07.201 | Ostalo
Pohod na Watzmann
29.07.201 | Ostalo
Tržni dan
22.07.201 | Ostalo
Tržni dan
22.07.201 | Ostalo
Delovna akcija
22.07.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
22.07.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir za pokal Cafe Libero
29.07.201 | Ostalo
Pohod na Watzmann

Bodite prvi pri oddaji mnenja.