Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Danes bo jasno. Popoldne bo na severovzhodu zapihal šibak jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 12 °C.
-1°C | 13°C
četrtek, 25.01.2018
1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
6°C | 14°C
nedelja, 28.01.2018
5°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 24.1.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Veseli krst na martinovo


TURIZEM

| |
11.12.2012      16:00
A A

Veseli krst na martinovo


Pizzerija Vinazza v Desklah je tudi letos organizirala martinovanje, na katerem so ob udeležbi dveh županov in župnika krstili vino vinarjev Mužič.


Veseli krst vina v Pizzeriji Vinazza. Foto: Andrej Colja
Veseli krst vina v Pizzeriji Vinazza. Foto: Andrej Colja
Deli:

Krst vina je za martinovo tradicionalen običaj v Goriških brdih, že drugič pa ga je v naši občini organizirala Pizzerija Vinazza iz Deskel.

Krsta se je poleg župana Andreja Maffija udeležil tudi briški župan Franc Mužič. Župan Maffi je ob tej priložnosti poudaril tudi dobro sodelovanje med lokalnima skupnostima. Vino, ki ga je prispevalo Vinarstvo Mužič, je nato krstil deskljanski župnik Alojz Suban

Kakor je povedal Borut Mužič, organizator dogodka, je letošnje vino zelo dobro in bo primerno za arhiv. Pridelali pa so ga toliko, da ga vsekakor ne bo zmanjkalo. Vinarstvo bratov Mužič - Boruta in iztoka - iz Goriških brd je letos dobilo mesto tudi v italijanskem vodniku "Vinibuoni d'Italia", v katerem so predstavljena vina iz avtohtonih sort v Italiji, hrvaški Istri in na Primorskem v Sloveniji.  Po oceni komisije, v kateri je okrog 40 do 50 ocenjevalcev, si je rumena Rebula bratov Mužič v tem edinstvenem vodniku prislužila zlato krono.  

Krstu vina je ob glasbi harmonike sledilo rajanje do jutranjih ur, za brezplačno pogostitev pa so poskrbeli v pizzeriji. Dogodek bodo, obljubjajo, organizirali tudi naslednje leto, saj si želijo, da bi krst vina v naši občini postal tradicionalna prireditev, ki bi ne nazadnje, lahko prispevala tudi k večjemu obisku gostov v naši občini.   

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 54
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.