Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kanalski odbojkarji navdušujejo


ŠPORT

| |
11.03.2013      10:36
A A

Kanalski odbojkarji navdušujejo


Odbojkarji članske ekipe Salonita Anhovo – Kanal so v prvem delu državnega prvenstva upravičili sloves najboljše slovenske ekipe. Izgubili so samo eno tekmo s 3:2 v gosteh proti ekipi Panvita Pomgrad. Podobno kot v lanskem letu, so serijo zmag ekipe Salonita prekinil odbojkarji ACH Volleyja.


Veselje igralcev Salonita ob uspešno zaključenih akcijah. Foto: Borut Jurca
Veselje igralcev Salonita ob uspešno zaključenih akcijah. Foto: Borut Jurca
Deli:

Kanalski odbojkarji letos navdušujejo vsakega obiskovalca tekem v Kanalu. Če bi igro ocenili z enim stavkom: odlično v prvem delu državnega prvenstva in prepričljivo v modri skupini odbojkarskega prvenstva. S konstantno in dobro igro predvsem pa ob rahlo spremenjeni ekipi – letos sta se članom pridružila Matija Jereb, domačin in povratnik v ekipo in črnogorski reprezentant Dejan Čabarkapa, sta svežina in resen pristop na igrišču odlika letošnje ekipe.

Priložnost za igro sta letos dobila tudi mlada rezervista, bloker Urban Česnik in napadalec Matevž Lazar, Nejc Pirih pa se je zaradi poškodbe za letos poslovil od odbojkarskih igrišč. Modra se v zadnjih tekmah modre skupine pozna malo nezbranosti na igrišču ampak prostora na Olimpu je še na pretek.

Z dobrimi igrami nas presenečajo tudi mlajše selekcije Salonita. V nedeljo 17. februarja je bil v športni dvorani Kanal na sporedu 3. krog A lige kadetov Z. Salonit Anhovo je na prvi tekmi premagal ekipo BenQuick Logatec z rezultatom 2:0 in nato na drugi tekmi še ekipo Calcit Volleyball z rezultatom 0:2. Kadetska ekipa Salonita Anhovo s šestimi zmagami in brez poraza še naprej zaseda prvo mesto na lestvici. Druga ekipa Salonita pa ostaja zasidrana na 4. mestu 3. DOL zahod. V nedeljo 03. marca je v Ljubljani potekal 4. krog A lige dečkov. Mladi Kanalci so na prvi tekmi premagali ekipo Calcit Volleyball z rezultatom 0:2 in nato na drugi tekmi morali priznati premoč ekipi ACH Zmajčki I z rezultatom 1:2. Trenutno ekipa dečkov zaseda četrto mesto v A ligi zahod.

Poleg odličnega začetka članske ekipe Salonita v prvem delu državnega prvenstva, bo v letošnji almanah nedvomno ostal zapisan finale pokala Slovenije. Lepa predstava Salonita Anhovo žal ni bila dovolj za osmo zvezdico, kljub temu se je v finalu dobro upiral ACH Volleyju. Resda so branilci naslova v Mozirju zmagali s 3:0, vendar sta se dva niza končala na razliko.

Še danes pa odmeva polfinalna tekma pokala Slovenije. Kanalci so po velikem preobratu s 3:2 premagali Calcit Volleyball. Kamničani so vodili z 2:0, v tretjem nizu tudi s 6:1, a nato povsem popustili in s slabim sprejemom in velikim številom napak Kanalcem dovolili, da vstanejo od "mrtvih", popravijo raven svoje igre in dosežejo zmago. Bojeviti Kanalci so takrat prikazali najboljšo igro v letošnji sezoni.

 

Libero Salonita Jani Kovačič je po izboru športnega uredništva PN postal športnik meseca decembra. Na zaključnem turnirju slovenskega pokala je bil proglašen za najboljšega prostega igralca. Kanalski odbojkarji so prejeli tudi pokal za drugo naj ekipo na Primorskem na sklepni prireditvi ob izboru najboljših športnikov Primorske.

 

Sicer je opaziti, da prva ekipa Salonita po prvem delu državnega prvenstva in težjih tekmah v modri skupini potrebuje malo svežega elana. V modri skupini so jih najprej porazili odbojkarji Kamnika. V letošnji sezoni so kanalski odbojkarji Kamničane premagali že dvakrat, obakrat pa je bil poraz za odbojkarje Calcit Volleyballa usoden. Na prvem medsebojnem obračunu v polfinalu pokala Slovenije in v tretjem krogu modre skupine pa takrat močno oslabljeni Kamničani v gosteh niso osvojili niti niza.

V tekmi devetega kroga pa je bil za Salonit usoden še ACH Volley. Derbi vodilnih ekip državnega prvenstva je še tretjič v sezoni pripadel Ljubljančanom. Kanalci so sicer v prvih dveh nizih nudili dostojen odpor, a so bili tudi tokrat močno oddaljeni od presenečenja in vnovič jim ni uspelo dobiti niti častnega niza.

Trener ACH Volleyja Luka Slabe je lahko zadovoljen z igro svojih varovancev. Po tekmi je izjavil, da je presrečen, da je njegova ekipa le popravila padce motivacije s katerimi se ACH srečuje skozi celotno modro skupino. Opaziti je, da imajo ljubljanski odbojkarji kar težave z igro, ko igrajo proti domačim ekipam. Te padce motivacije bi lahko izkoristila marsikatera slovenska odbojkarska ekipa.

Trener Salonita Andrej Urnaut pa s porazom ni bil razočaran. Zaveda se, da tekma proti ACH-ju ni bila nepomembna. Ljubljanski odbojkarji so boljši, v ekipi igrajo sami reprezentanti in kot pravi Urnaut, bo prava odbojkarska poslastica končnica državnega prvenstva, kjer bo moral Salonit odigrati po najboljših močeh. Morda ponoviti igro iz pokala Slovenije. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 53
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017 | Ostalo
Simbioza giba 2017
18.10.2017 | Tečaji in delavnice
ITALIJANSKI TRG - VAŠA POSLOVNA PRILOŽNOST
21.10.201 | Ostalo
Tržni dan
21.10.201 | Ostalo
Ženski balinarki turnir
21.10.201 | Ostalo
Turnir v balinanju za ženske
21.10.201 | Ostalo
Turnir v balinanju za ženske
21.10.201 | Ostalo
Moški balinarski turnir
21.10.201 | Turizem
TRADICIONALNI POHOD NA VODICE
21.10.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
21.10.2017 | Ostalo
Pohod na Vodice
21.10.2017 | Ostalo
KKM present: Savanah, Jegulja, Black Reaper
22.10.201 | Ostalo
Ženski balinarski turnir
22.10.201 | Ostalo
Turnir v balinanju za moške
22.10.201 | Ostalo
Moški balinarski turnir
22.10.201 | Ostalo
Turnir v balinanju za moške
22.10.2017 | Ostalo
16. Spominski pohod na Globočak
22.10.2017 | Ostalo
Zimski abonma - 1. predstava
24.10.201 | Ostalo
Izdelava ikeban
25.10.2017 | Ostalo
Kogojevi dnevi 2017
27.10.2017 | Ostalo
Kostanjev piknik
27.10.2017 | Ostalo
Otvoritev razstave ročnih del
18.10.2017 | Ostalo
Simbioza giba 2017
18.10.2017 | Tečaji in delavnice
ITALIJANSKI TRG - VAŠA POSLOVNA PRILOŽNOST
20.10.2017 | Ostalo
Kogojevi dnevi 2017 - koncert za mlade
21.10.201 | Ostalo
Tržni dan
21.10.201 | Ostalo
Ženski balinarki turnir
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.