Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.01.2018

jasno
2°C | 11°C
torek, 22.01.2018
-3°C | 7°C
sreda, 23.01.2018
-1°C | 12°C
četrtek, 24.01.2018
-2°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Turisti hočejo aktivne počitnice


TURIZEM

| |
14.09.2012      11:21
A A

Turisti hočejo aktivne počitnice


V letu 2012 beležimo več turistov v primerjavi z letom 2011, največ jih je bilo tudi letos v mesecu avgustu. Sicer pa število turistov v zadnjih štirih letih narašča, tako da je turistično informacijski center Kanal do konca avgusta 2012 obiskalo 1156 turistov, ki prihajajo predvsem iz Nemčije, Avstrije, Anglije in Italije. Veliko je tudi domačih gostov.


Turista iz Izraela v Kanalu, avgust 2012. Foto: Toni Dugorepec
Turista iz Izraela v Kanalu, avgust 2012. Foto: Toni Dugorepec
Deli:

Tekst: Nika Testen, TIC Kanal


Turisti povprašujejo predvsem po zemljevidih kolesarskih in pohodniških poti, o turistični in gostinski ponudbi v občini, zanimajo jih ogledi znamenitosti, več povpraševanja kot v lanskem letu pa je bilo tudi po nočitvah, predvsem v Kanalu. Do konca meseca avgusta smo v nastanitvenih objektih v občini zabeležili 1064 nočitev. Podatke smo pridobili na podlagi prejetih obrazcev o številu nočitev v občini, ki jih ponudniki nastanitvenih objektov mesečno dostavljajo na občinsko upravo.

Ker pa si turisti želijo aktivno preživljati počitnice, bi jim bilo potrebno ponuditi več možnosti za vodne aktivnosti, na primer, izposojo kanujev, čolnov.


V TIC-u smo za ob začetku letošnje turistične sezone pripravili nov promocijski material, in sicer: zemljevid kolesarskih in pohodniških poti v občini; načrt Kanala z navedenimi gostinskimi ponudniki in ponudniki nastanitvenih zmogljivosti v občini; predstavitveno zloženko znamenitosti v občini; novo zloženko dediščine 1. svetovne vojne; oblikovali smo program izleta po Kanalu, ki smo ga poimenovali Po kulturni poti od znamenitosti do znamenitosti.


Pred TIC-em smo uredili možnost brezplačne uporabe interneta, kar so turisti s pridom izkoristili.

Predvidoma do oktobra bomo pripravili še novo serijo razglednic Kanala in okolice, nov katalog »Dolina Soče« ter dodatno zloženko dediščine 1. svetovne vojne, poteka pa tudi snemanje promocijskega filma občine, ki bo končan prihodnje leto.


Naj dodamo, da je bila plaža pod gasilskim domom v Kanalu, ki jo je uredila kanalska mladina, letos lep kotiček za počitek in oddih ob Soči tako za turiste kot domačine.


Veliko delamo na tematskem produktu dediščine 1. svetovne vojne. Postavili bomo še dve informacijski tabli na Kanalskem Kolovratu in več količkov, ki bodo promovirali ostaline iz tega obdobja ter obiskovalce usmerjali po poti miru, ki se vije od Alp do Jadrana. Še informacija: odobren je projekt »Čezmejni razvoj turizma na podeželju in skupna promocija kakovostnih tipičnih produktov občin Prepotto in Kanal ob Soči« ter projekt »Zgodovinske poti 1. svetovne vojne od Alp do Jadrana«, v katerem so predvidene tudi investicije na terenu – urejanje poti na območju Prižnice in Vodic. Projekta sta bila odobrena na razpisu čezmejnega sodelovanja.


V pripravi pa je tudi že nov LAS-ov projekt za leto 2013 na temo »Podjetništvo na podeželju«. S tem projektom želimo mladim in starejšim, ki se želijo podati na samostojno pot, pomagati pri pridobivanju podjetniških znanj in s tem povečati možnosti za samozaposlovanje na podeželju. Projekt bo sofinanciran s strani Evropskega sklada za razvoj podeželja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 54
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.01.2018 | Tečaji in delavnice
Seminar za frizerje: Praktične in nosljive pričeske
20.01.2018 | Ostalo
Ustvarjalna delavnica v Ročinju
20.01.2018 | Ostalo
Odbojkarska tekma
25.01.2018 | Ostalo
Razstava "Avtor meseca"
28.01.201 | Ostalo
Pohod na Lašček

Bodite prvi pri oddaji mnenja.