Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
8°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 9°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 10°C
torek, 28.11.2017
-5°C | 9°C
sreda, 29.11.2017
5°C | 11°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

OK Salonit Anhovo – prvo trimesečje uspešno!...


ŠPORT

| |
09.12.2011      14:56
A A

OK Salonit Anhovo – prvo trimesečje uspešno!


OK Salonit Anhovo – Kanal je trenutno med najboljšimi štirimi ekipami v državnem prvenstvu in na zaključnem turnirju pokala Slovenije


OK Salonit - Astec Triglav Kranj. Foto: Borut Jurca
OK Salonit - Astec Triglav Kranj. Foto: Borut Jurca
Deli:

Tekst: Boštjan Simčič

Kljub slabšemu začetku na državnem prvenstvu (DP) - dvakrat zapored so izgubili, in sicer proti ekipi ACH Volley in Calcitu v gosteh, OK Salonit Anhovo ostaja neporažen na domačih tleh. Začetna neuigranost ekipe, nestabilnost nekaterih igralcev in poškodbe so sedaj že preteklost. Ekipa je iz tekme v tekmo boljša, suverena in ne niha v sami igri. Nakup novih, mladih igralcev, odbojkarjev Janka Breganta in Daniela Koncilje ter organizatorja igre Žarka Kisića, se je izkazal kot dobra naložba. Trije mladi perspektivni odbojkarji iz kanalske odbojkarske šole Urban Česnik, Matevž Lazar in Nejc Pirih so z igro tudi v članski ekipi dokazali, da se razvijajo v dobre odbojkarje.

"Igra se počasi razvija in vedno bolj se bo. Vem, da ta ekipa zmore več, ampak dosedanji potek prvenstva je pokazal, da je odbojka zelo nepredvidljiva. Ni več takšnega načina igranja, kot ga je bil Salonit vajen pred leti, ko je tekme z lahkoto dobival. Druge ekipe so vedno zelo motivirane, ko je na drugi strani igrišča Salonit. Moramo se naučiti igrati kot favoriti in to vlogo favorita tudi upravičiti. Ti mladi fantje se zavedajo, da ni enostavno nositi Salonitovega dresa in da od njih pričakujemo odgovorno igro. Zaenkrat je vse dobro, koliko pa bomo uspešni, bo pokazal čas," pravi športni direktor OK Salonit Anhovo, Miloš Grilanc.

Tudi mlajše selekcije OK Salonit Anhovo pod vodstvom drugega trenerja članske ekipe Leona Schillinga dosegajo dobre rezultate. Tako so mladinci OK Salonit Anhovo konec oktobra v Šempetru že tretjič zapored nastopili na zaključnem turnirju mladinskega DP in izboljšali lansko uvrstitev. Osvojili so 2. mesto v mladinskem DP. Pokal za najboljšega napadalca je prejel korektor Matevž Lazar.

Grilanc meni, da je kanalski odbojkarski center najmočnejši v Sloveniji in da je naša odbojka napredovala: "Opažam, da pri mladih postaja vse bolj popularna. Tudi drugi odbojkarski klubi po Sloveniji beležijo povečan obisk treningov mlajših selekcij. Odbojka pridobiva na pomenu in ima vedno večji sloves." Poleg Kanala, vadbo odbojke organizirajo še na OŠ Deskle in OŠ Dušana Muniha na Mostu na Soči. 

"Mlad športnik ima v Kanalu vse možnosti, da se razvije v dobrega odbojkarja. Tako rekoč na dvorišču ima klub, ki mu lahko omogoči skok v sam vrh slovenske in evropske odbojke. V primerjavi z ostalimi športi je odbojka pri nas v prednosti. Ima znanje, infrastrukturo, ima tradicijo in tudi odnosi z ostalimi klubi, ki iščejo igralce, so na zelo visoki ravni. Mi namreč sodelujemo s klubom Sisley iz Trevisa. Nudimo odskočno desko za igralčev boljši jutri.  V Sloveniji ni veliko odbojkarskih centrov, ki so tako imenovani proizvajalci talentov. Poleg Kanala lahko omenim še Žužemberk in Ravne na Koroškem. Ampak to so manjše sredine, ki niso obremenjene z dosežki prve ekipe. Salonit je tukaj izjema, ker hkrati skrbi za uspeh članske ekipe in za temelje kanalski odbojke," še dodaja Grilanc.

OK Salonit Anhovo ostajajo veliki dolžniki zaradi lanske sezone, kjer so zasedli peto mesto v državnem prvenstvu in izpadli v polfinalu pokalnega tekmovanja. Letošnji slabši finančni položaj ekipe jih je odrezal od interlige, ampak v vsem je nekaj dobrega. Zato vse moči usmerjajo v slovensko državno prvenstvo in državno pokalno tekmovanje.

Kakor poudarjajo, sta bila cilja za letošnjo sezono dva, uvrstitev med prve štiri ekipe državnega prvenstva in vstopnica na zaključni turnir pokala Slovenije. Vstopnico na državni pokal Slovenije so si že priigrali na povratni tekmi četrine finala pokala Slovenije z zmago proti ekipi MOK Krka. Tako so finalisti pokala OK Salonit Anhovo, ACH Volley, Calcit Volleyball in UKO Kropa. Zaključni turnir pokalnega tekmovanja za moške bo na sporedu 4. in 5. januarja 2012.

Več informacij pa najdete na spletni strani kluba www.oksalonit.com.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 53
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
25.11.201 | Ostalo
Tržni dan
25.11.2017 | Ostalo
Spominska slovesnost
25.11.2017 | Ostalo
2. Štokolofest
25.11.2017 | Ostalo
Praznovanje KS in revijo pevskih zborov
25.11.2017 | Ostalo
Revija pevskih zborov in vokalne skupine
26.11.201 | Ostalo
Izlet v neznano
26.11.2017 | Ostalo
Zimski abonma - 2. predstava
29.11.201 | Tečaji in delavnice
Načrt denarnega toka, ki zadovolji banko
30.11.2017 | Ostalo
Razstava "Avtor meseca"
02.12.201 | Ostalo
Tržni dan z delavnico
02.12.2017 | Tečaji in delavnice
Praktične in nosljive pričeske v letu 2017
02.12.2017 | Ostalo
Večer parkeljnov
03.12.2017 | Ostalo
Zimski abonma - 3. predstava
24.11.2017 | Ostalo
Predstavitev knjige "Pravce in zgodbe med Idrijo in Sočo"
25.11.201 | Ostalo
Tržni dan
25.11.2017 | Ostalo
Spominska slovesnost
25.11.2017 | Ostalo
2. Štokolofest
25.11.2017 | Ostalo
Praznovanje KS in revijo pevskih zborov

Bodite prvi pri oddaji mnenja.