Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kristjan Medvešček - ponovno najšportnik


ŠPORT

| |
14.03.2012      8:59
A A

Kristjan Medvešček - ponovno najšportnik


Kanalsko Društvo nasmejanih je letos organiziralo tretji izbor za naj športnika naše občine. Drugič zapored je ta naziv pripadel kolesarju, članu ekipe Črn trn, sicer aktualnemu državnemu prvaku v sekciji 4 cross, Kristjanu Medveščku.


Kristjan Medvešček.
Kristjan Medvešček.
Deli:

Tekst: Boštjan Simčič

Kristjan je doma iz Plav in je ljubitelj adrenalinskih športov, natančneje 4 crossa, eno od štirih disciplin v gorskem kolesarstvu. Poleg te Mednarodna kolesarska zveza priznava še Downhill, Cross-country in XC marathon.

4 cross je eliminacijska disciplina, kjer štirje tekmovalci istočasno vzporedno dirkajo na umetno narejeni progi. Med dirko je dovoljen nenameren kontakt med tekmovalci, zaradi česar je tekmovanje zelo zanimivo in dinamično. Proga mora vključevati različne objekte, narejene iz zemlje, kot so skoki, ovinki, grbine in nagnjeni ovinki. Tekmovalec prevozi progo v času od 25 do 40 sekund. Več o tekmovanju lahko izveste na spletni strani kluba 4xplave.com, v katerem je tudi Kristjan začel svojo športno pot.

To je že tvoj drugi zaporedni naslov naj športnika - kakšni so občutki?

Glede na svojo starost sem kar hitro osvojil naslov državnega prvaka in bil dvakrat zaporedoma izbran za naj športnika občine Kanal. Je pa za menoj dobrih deset let vztrajnega treninga in tekmovanj. Občutki so fenomenalni. Tudi za sam šport 4 cross je to dobro, saj ga tako lahko promoviram. Treba je vedeti, da 4 cross ni tako prepoznaven v Sloveniji, lepo pa je, če te ljudje opazijo. Trud je poplačan.

Zakaj prav kolesarstvo oziroma 4 cross?

Sovaščani iz Plav in prijatelji so se ukvarjali s 4 crossom. Takoj sem se tudi sam navdušil za ta šport in resno začel s treningi.

Je to nevaren šport?«

4 cross je kar nevaren šport, ker ni vse odvisno le od tekmovalca, temveč tudi od številnih faktorjev. Na progi so namreč tudi drugi tekmovalci in ne moreš predvideti, kako bodo oni odpeljali progo. Lahko pride od trčenja in posledično tudi do poškodb. Sam sem se do sedaj le lažje poškodoval, ampak gre za poškodbe, ki jih sproti pozdravim.

Denimo? 

Največkrat so to zvini, praske, manjši zlomi, nič hujšega. Poškodbe me niso nikoli ovirale in me ne odvrnejo od tekmovanja. Kvečjemu so še dodatna motivacija.


Kako je s 4 crossom v Sloveniji?

4 cross se razvija in postaja vedno bolj zanimiv, vanj se vključuje vedno več sponzorjev, tako da je njegova prihodnost dobro zastavljena.  V primerjavi z ostalimi evropskimi državami pa Slovenija glede  gorskega kolesarstva zaostaja, vendar gre na bolje.  Tudi dokaj dobro opremo za ta šport je pri nas že mogoče mogoče dobiti. Sam že tri leta vozim za slovensko znamko, s katero odlično sodelujem.

Kakšna sezona je za tabo in kaj te čaka v prihodnosti?

Za mano je kar uspešna sezona. Več sem pričakoval od svetovnega prvenstva, kjer pa ni šlo vse po načrtih. Cilji za naprej so predvsem izboljšati rezultate v svetovnem merilu. V prihajajoči sezoni se bom posvetil novi disciplini, spustu.  Tu se namreč tekmuje s časom, medtem ko je 4 cross disciplina na izpadanje. Naprej gresta dva najboljša tekmovalca. Daljša je tudi proga, traja do tri minute, razlika pa je tudi v kolesih in opremi. 

Največja sprememba pri menjavi discipline bodo treningi. Pri spustu treniraš na vzdržljivosti, pri 4 crossu pa je v ospredju moč. 


Kaj ti pomeni naziv "najšportnik občine"?

To priznanje mi veliko pomeni. Lepo je, če te v kraju, kjer živiš, ljudje podpirajo, spodbujajo ter razumejo, da se res trudiš. Če imaš podporo doma, potem ni težko tekmovati in dosegati dobrih rezultatov, ker veš, da bo ta trud poplačan.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 53
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.201 | Ostalo
Izdelava ikeban
24.10.2017 | Ostalo
Prižgimo luč za mir
25.10.2017 | Ostalo
Kogojevi dnevi 2017
27.10.2017 | Ostalo
Kostanjev piknik
27.10.2017 | Ostalo
Otvoritev razstave ročnih del
28.10.201 | Ostalo
Tržni dan
24.10.201 | Ostalo
Izdelava ikeban
24.10.2017 | Ostalo
Prižgimo luč za mir
25.10.2017 | Ostalo
Kogojevi dnevi 2017
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
ČUJEČE POTOVANJE S SARABRAJ - Ranljivi & nepremagljivi
27.10.2017 | Ostalo
Kostanjev piknik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.