Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
4°C | 8°C
nedelja, 25.02.2018
-3°C | 1°C
ponedeljek, 26.02.2018
-6°C | -2°C
torek, 27.02.2018
-6°C | 2°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
4°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Mladinska državna podprvakinja v počasnem ......


ŠPORT

| |
15.03.2014      13:53
A A

Mladinska državna podprvakinja v počasnem šahu do 10 let


Naša mlada šahistka Asja Čebron se je z 21. državnega prvenstva na Otočcu vrnila z kar dvema dosežkoma. Osvojila je srebrno odličje v počasnem šahu ter bronasto medaljo v pospešenem - hitropoteznem šahu v kategoriji do 10 let.


Asja druga, Vita prva in Tjaša tretja. Foto: Robert Čebron
Asja druga, Vita prva in Tjaša tretja. Foto: Robert Čebron
Deli:

Na Otočcu se je od 22. februarja do 1. marca odvijalo počasno ter pospešeno mladinsko državno prvenstvo v šahu v kategorijah od 8 do 18 let. En teden je  tako na Dolenjskem gostovalo kar okoli 240 otrok in njihovih trenerjev oziroma staršev.

 

To tekmovanje predstavlja tudi vrhunec šahovskih tekmovanj v Sloveniji. Pri nas in po svetu je cenjen predvsem počasni šah. Igrali so 9 kol počasnega in pospešenega šaha po švicarskem in Bergerjevemu sistemu določevanja parov. V skupini deklet do 10 let se je pomerilo 16 najboljših šahistk iz različnih regij v državi.  Asja je dosegla kar 8 zmag in samo 1 poraz. Na takšnem tekmovanju ne šteje samo znanje, ampak je pomembna tudi dobra psihična pripravljenost igralk in igralcev. Asjina spremljevalka na mladinskem državnem prvenstvu je bila trenerka iz Bosne in Hercegovine Aleksandra Dimitrijević, ki z njo sodeluje že dva meseca in je ena boljših trenerk v Sloveniji. S tem dosežkom si je Asja zagotovila nastop na evropskem prvenstvu, ki bo potekalo oktobra v Gruziji. Vse stroške krije Šahovska zveza Slovenije .

 

V letu 2014 pa je Asja dosegla še dva dobra rezultata. V nedeljo, 12. januarja, je v Šempetru pri Gorici potekalo državno prvenstvo posameznikov v šahu v kategorijah do 15 in 12 let, ločene skupine deklet in fantov. Na državnem prvenstvu v kategoriji deklet do 12 let se je med 52 udeleženkami izvrstno odrezala tudi Asja, saj je osvojila odlično 5. mesto.

 

Tekmovanje je potekalo po švicarskem sistemu, tako da so vse igralke odigrale 9 partij. Asja je osvojila 6,5 točk iz 9 partij in je imela enako število točk kot tretjeuvrščena, vendar ji je zaradi posebnega točkovanja pripadlo 5. mesto. Na 19. tradicionalnem mednarodnem turnirju »Hit Open 2014«, ki se je od 31. januarja do 6. februarja odvijal v Novi Gorici, je med 30 udeleženci, fanti in dekleti do 16 let, osvojila drugo mesto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!