Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 12h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Male zvezde hiphopajo


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
07.06.2012      11:36
A A

Male zvezde hiphopajo


'Moje male zvezde', jih imenuje navdušena učiteljica plesa Tanja Simčič Makuc. Gre pa za skupino predšolskih otrok, ki pleše hip hop v Desklah. Za njimi je že kar nekaj odmevnih nastopov, čeprav se je večina začela plesa učiti šele v letošnjem šolskem letu.


Male zvezde hip hopa navdušujejo staro in mlado. Foto: Ksenija Černuta
Male zvezde hip hopa navdušujejo staro in mlado. Foto: Ksenija Černuta
Deli:

Tekst: Ksenija Černuta 


Začelo se je na domačem odru – v Kulturnem domu Deskle. Tam so prvič zaplesali 'Mlade partizane' in takoj navdušili občinstvo. Isto točko so ponovili še na plesni reviji v Novi Gorici, kjer so – ne glede na začetniški status – več kot očitno izstopali.

In potem 'Rain Over me'. Prva prava hip hop predstava. Opazna že na plesni reviji v Vrtojbi, pravi bum pa so "male zvezde" doživele na državnem tekmovanju v twirlingu v Kanalu. Tam so nastopile kot gostje in dvorano dobesedno spravile na noge. Nazadnje še nastop na plesni reviji v Desklah, kjer so se predstavile skupaj z očeti. Zabavna točka je navdušila mlado in staro. Takrat se je dobesedno uresničil moto Kreartove plesne šole, v kateri deluje tudi skupina najmlajših. 'Plešemo za dušo, pa tudi za naše gledalce,' poudarja vodja šole Kristina Fabijan.

Kreartova plesna šola v Desklah sicer deluje že pet let. Začeli so s plesno skupino Tince in učenjem plesa osnovnošolskih otrok. Poučujejo predvsem hip hop in moderne plese, plešejo pa tudi ostale zvrsti, kot so latino, pop in plesi v paru. Letošnje leto je bilo zanje uspešno. Posebej izpostavljajo zmago Tinc v kategoriji senior na mednarodnem plesnem tekmovanju v Lignanu in sedmo mesto Mojce Stanič in Vita Pavlice v latinskoameriških plesih na državnem tekmovanju v Šenčurju pri Celju.

Najmlajše hiphoparje smo povprašali, kaj menijo o plesu. 

Jakob Gorjup:  Zelo rad hodim na plesne vaje. Naučili smo se veliko plesov. Najbolj všeč mi je bila točka 'Mi smo mladi partizani'. Rad hodim tudi po nastopih.

Hana Bašelj: Rada plešem in rada nastopam. V Kanalu so nam zelo ploskali. Gledat nas je prišla tudi vzgojiteljica Davorina. Lepo je, ker pleše tudi veliko fantov. Vsi v skupini so moji prijatelji.

Zala Černuta: Sem zelo vesela, ker plešem v plesni skupini. Tanja je dobra učiteljica. Jo imamo vsi radi. Najbolj lepo mi je, ko nam na nastopih ploskajo.

Xian Paravan: Na plesnih vajah mi je lepo. Naučimo se veliko. Rad bi jih še obiskoval. Veselim se nastopov.

Tia Štendler: Rada plešem in všeč mi je glasba. Družim se s prijatelji in vsi skupaj se zabavamo. Všeč so mi tudi igre, ki se jih igramo med vajami. Imamo se zelo lepo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!