Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

JUTRI
32°C
19°C
PET.
31°C
19°C
5978

Kresovanje v Anhovem

 Dan pred praznovanjem praznika dela smo se v Anhovem zbrali na že tradicionalnem kresovanju, ki je tudi letos privabilo veliko število obiskovalcev iz Anhovega in okoliških vasi. Ob dobri hrani in pijači smo na anhovskem igrišču najprej malo poklepetali in se pozabavali, nato pa na prijetni lokaciji pri krajevni tabli »Anhovo« zakurili kres, ki nas je v še precej mrzlem pomladnem večeru prijetno grel vse do poznih večernih ur.

Za pomoč pri organizaciji se iskreno zahvaljujemo vsem sodelujočim krajanom, Krajevni skupnosti Anhovo - Deskle in Turističnemu društvu Korada Deskle - Anhovo za pogostitev, harmonikarjema za domačo glasbo v živo, vsem zbranim na kresovanju pa za odlično družbo, prijeten klepet in veselo vzdušje. Hvala tudi za prvomajsko budnico, ki skupaj s kresovanjem ohranja naše (krajevne) običaje žive. Naslednje leto zagotovo ponovimo!

 

 

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi